-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
Emléküléssel és díjátadással emlékeztek Dr. Romhányi Györgyre
„Az igaz példa az, amelyet az ember a saját tanításával tud nyújtani!”
Prof. Dr. Romhányi György 1905-ben született a Fejér megyei Száron. A helyi elemiben kezdett tanulni, majd a székesfehérvári Ciszterci Rendi Szent István Katolikus Főgimnázium növendéke lett.
Felsőfokú tanulmányait a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem orvosi fakultásán folytatta. A Pécsi Orvostudományi Egyetem Kórbonctani Intézetének katedráján teljesedett ki pályája, oktatói tevékenységét a hallgatók iránti feltétel nélküli szeretettel és a szigorúságban is inspirálni tudással jellemzik. Utánozhatatlan előadóként tartják számon, hallgatóival a személyes kapcsolat kialakítására törekedett. Mint tanítványai vallják: szakmaiság, emberség, humor, sőt a művészetek ismerete és népszerűsítése terén sem volt párja.
A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban az auditórium elnevezésével tisztelegtek Romhányi professzor emléke előtt, a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének falán pedig a Magyar Orvosi Kamara tiszteletének jeleként emléktábla hirdeti örökségét.
Az emléktábla megkoszorúzásával kezdődött a Prof. Dr. Romhányi György születésének 118. évfordulója alkalmából szervezett megemlékezés szerdán. Az egykori tanítványok, valamint a professzor szellemiségét ápoló intézmények, a Magyar Orvosi Kamara Fejér Megyei Szervezete és a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház képviseletében helyezték el az emlékezés virágait, majd a program emléküléssel folytatódott a Hiemer-házban, ahol Dr. Derényi Gábor köszöntötte a résztvevőket – külön kiemelve a Romhányi professzor szülőfalujából, Szárról érkezett vendégeket is.
„Romhányi Györgyről négy fogalmat neveztek el az orvostudományban, de van egy ötödik is, amely őrzi nevét: a Romhányi-féle szenvedélyes oktatási módszer, amelyet csak mi ismerhetünk igazán.” – E gondolatokkal vezette fel a professzor személyiségét felelevenítő filmvetítést dr. Derényi Gábor. Ezt követően az egykori tanítvány, dr. Simon Kornél professzor tartott előadást az orvosi életutakról, gondolkodásról, a klinikai kutatás és a tudomány, valamint a Romhányi-szellem akaratlan összehasonlításáról.
A tartalmas beszédet a díj átadása követte. A Székesfehérvári Képzés, továbbképzés és szociális Alapítvány 1999-ben alapította a Prof. Dr. Romhányi György díjat, amelyet évente egyszer, mindig Fejér vármegyei orvosoknak ítélnek oda. A Nagy Benedek szobrászművész által készített bronzérmet idén dr. Szilágyi Orsolya hematológus vehette át, aki 50 éve gyógyít a Szent György Kórházban. A főorvos a Belgyógyászaton 1972-ben kezdett el dolgozni, majd 1979-től a hematológiai részlegen nyert beosztást. 1982-től bekapcsolódott a hematológiai szakrendelésbe is. A megyei Vértranszfúziós Állomás vezetője lett 1996-tól, és ekkortól ellátta a transzfúziológiai felügyeletet is itt. Számos alkalommal számolt be különböző fórumokon a megyei vérellátásról és a vérellátó munkáról, illetve tartott előadást kongresszusokon. Két évig a Pécsi Orvosi Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karának Székesfehérvári Tagozatán belgyógyászatot tanított. Nyugdíjba vonulása után két éven át részt vett a hematológiai szakrendelésekben és segítette a vérellátó munkáját, valamint ellátta a kórház transzfúziós felelősi feladatait. Jelenleg magánellátásban belgyógyászati szakrendelést végez. A díjat átvéve dr. Szilágyi Orsolya köszönetet mondott azoknak a kollégáknak és munkatársaknak, akik a hosszú évtizedek alatt munkáját segítették, támogatták a szakmai pályafutását.