-
Van kiút a bántalmazásból!
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ, valamint a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ szervezésében tartottak a gyermekekkel foglalkozó szakemberek számára konferenciát kedden. Az érdeklődők nagy száma mutatja, valós problémáról van szó, amelynek kezelésében a jelzőrendszer résztvevőinek folyamatos kommunikációja nagyon sokat segíthet.
2024.11.26. -
A magyar közoktatásról
A magyar közoktatás helyzetképe és jövője, a Kárpát-medencében élő diákok érdekképviselete és a határon túli magyar nyelvű oktatás helyzetképe is szerepel a Nemzeti Ifjúsági Tanács PRIME (Promoting and Improving Existing Methods of Youth Participation) Projektjéhez kapcsolódó zárókonferencia témái között november 28-án.
2024.11.26. -
A digitális világ veszélyei
Az okostelefon függőség veszélyire hívja fel a diákok figyelmét az iGenerációért Egyesület. Az előadássorozatot az Arconic Alapítványa is támogatja. A vállalás szerint összesen 8 iskolában 70 előadást kell teljesíteniük az egyesüket tagjainak.
2024.11.26. -
Átadták az ösztöndíjakat
A Városháza Dísztermében rendezett ünnepség keretében adták át az Alba Regia tanulmányi ösztöndíjakat. Ebben a tanulmányi félévben összesen 58 fiatal tanulmányait támogatja Székesfehérvár Önkormányzata.
2024.11.25.
„Én még nem unatkoztam soha!” – a 90 éves Kiss Lászlót köszöntötték a Puskin utcában
Kiss László és felesége, Márta Puskin utcai otthonukban fogadták Deák Lajosné önkormányzati képviselőt, aki Székesfehérvár Önkormányzata nevében üdvözölte a 90 éves ünnepeltet. Szép hagyomány, hogy a város a saját ajándékcsomagjával és a miniszterelnöki emléklappal gratulál a jubiláló szépkorúaknak.
Kiss László 1931. szeptember 29-én, Mihály napján született Érsekújváron. 1948-ig tanult az ottani gimnáziumban, majd Magyarországra áttelepülve az Ybl Miklós Gimnáziumban érettségizett. Édesapja vegyészmérnöknek szánta, hogy alapíthassanak egy szeszipari üzemet, akkor azonban ez nem valósult meg. Még Szlovákiában megtanult pingpongozni, és 1956-ig versenyszerűen űzte is a sportágat.
A falatozó 1983-ig működött, Kiss László ezután hazajött Fehérvárra, és a rendszerváltás éveiben megvalósította édesapja álmát, saját tervezésű szeszüzemet alapított a Sóstó úton. Nagy siker volt, hogy létrehozta a Márki brandy-t, ami a 36-szoros átfőzésnek köszönhetően rendkívül magas minőségű, az ország egyik legjobb itala volt. Az üzemet ezután felszámolták, a felszereléseket Erdélybe vitték, az épületekben jelenleg is munkásszállás működik.
"Mindig mozgok, én még nem unatkoztam soha!” – fogalmazott Kiss László, aki 63 éve él együtt feleségével, Mártával. Puskin utcai házukban a szakipari munkákat kivéve mindent ő csinált, mindig tesz-vesz valamit, ahogy ő mondja, játszik. Házának riasztórendszerét maga tervezte és aktívan használja az internetet. Sokat kell dolgozni és egészségesen kell élni – ebben látja hosszú életétnek titkát.