-
Húsvét vigíliája
Nagyszombat Jézus halálára, illetve arra a napra emlékeztet, amikor holtteste mintegy kétezer évvel ezelőtt a sziklába vájt sírban feküdt. A húsvét ünnepének előnapján a keresztény egyházak Krisztus sírjánál időznek és elmélkednek. Nagyszombaton véget ér a negyvennapos böjt, a feltámadási szertartások után a családok ünnepélyesen elfogyasztják a húsvéti vacsorát.
2025.04.19. -
Meglepetés a Vox Mirabilistől
Hagyományosan idén is húsvétvasárnapi meglepetéssel készül a Vox Mirabilis Kamarakórus Székesfehérváron. A „Kötődések” című lengyel-magyar CD lemezüket az idén is elrejtik Húsvétvasárnap délelőtt Székesfehérvár ismert helyszínein.
2025.04.19. -
Királykúti esték
Folytatódott a Királykúti esték, a Vörösmarty Társaság és a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ közös rendezvénye. Bakonyi István vendége ezúttal Cseszárik László színész, utcazenész.
2025.04.18. -
Míves munkák a kiállításon
A Szent István Művelődési Házban nyílt meg Köpf Jenő faesztergályos tárlata. Az alkotó ezúttal is míves használati és dísztárgyakkal mutatta meg elhivatottságát a különleges kiállításon.
2025.04.18.
Éneklő Ifjúság Székesfehérváron – a Táncházban léptek fel a kórusok

Az Éneklő Ifjúság sorozat az egyik legnagyobb hagyománnyal bíró zenei rendezvény Magyarországon: a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttes Szövetsége – KÓTA és szakmai elődei már 1934 óta szervezi a hangversenyeket.

Felhívásukra ebben az évben a Teleki Blanka Gimnázium Vegyeskara, a Kodály Zoltán Gimnázium 12. osztályos Kamarakórusa, a Tóvárosi Dúdolók, A Kossuth Lajos Általános Iskola Egyesített Kara, a Nyéki dalolók, a Csurgói Csicsergők, a Gárdonyi Géza Általános Iskola énekkara, a Szent Gellért Általános Iskola Kórusa és a Tatabányai Árpád Gimnázium Vegyeskara jelentkezett.
A Táncházban rendezett esemény megnyitóján énekszó kíséretében emlékeztek meg a januárban elhunyt Hartyáni Mária, Fricsay-díjas ének-zene pedagógusról, a Kisangyalok kara megálmodójáról.
Lehrner Zsolt alpolgármester Kodály Zoltán gondolatait idézve emlékezett: azt, hogy „az ének szebbé teszi az életet, az éneklők másokét is” mélyen hitte Hartyáni Mária, aki egész életében arra törekedett, hogy tanítványaival közös munkája eredményeként megszólaljon „a nagy Harmónia”. Mária néni tanítványait szülői szeretettel, szigorúan, de következetesen tanította. A tanórák és fellépések élménye maradandó emlékként kísérte őket életük során, amelyet az osztály- és kórustalálkozókon örömmel elevenítettek fel.
„Városunk sokat köszönhet a mindenkor aktív, tevékeny pedagógusnak. Ötlete és szervezőmunkája nyomán 2015 óta advent első vasárnapján felcsendül a Kisangyalok kara, ahol félezer fehérvári diák énekel együtt a Városház téren. Emellett fontos volt számára az elődök által létrehozott értékek őrzése: az 1938-ban alakult Székesfehérvári Kamarakórus történetét kutatta.” Székesfehérvár alpolgármestere hozzátette, hogy a kodályi-értékek, a kóruséneklés hagyományai a jelen aktív zenepedagógusainak köszönhetően élnek tovább, és a Kisangyalok kara továbbra is hirdeti a közös éneklés örömét, őrzi Hartyáni Mária emlékét.
Az emlékező gondolatokat követően a kórusok és a közönség alkotta összkar Polgár Zoltánné karnagy vezetésével a Madárka, madárka … kezdetű népdallal tisztelgett Mária néni emléke előtt.
Ezt követően kezdetét vette az Éneklő Ifjúság hangversenye, ahol A és B kategóriában kérhették a minősítést a karnagyok. A zsűri tagjai Erdélyi Ágnes ének-zene pedagógus, karnagy, dr. Kabdebó Sándor ének-zene pedagógus, karnagy, dr. Uhereczky Eszter ének-zene pedagógus, Artisjus-díjas karnagy értékelték és javaslataikkal segítették az iskolai karnagyok munkáját.