-
Sibálás húsvéthétfőn
Húsvéthétfő a locsolkodás napja, azonban azt már kevesebben tudják, hogy nemcsak vízzel vagy kölnivel lehet a lányok egészségét és szépségét megőrizni, hanem bizony megveregetéssel, sibálással is. - idézi fel dr. Varró Ágnes néprajzkutató.
2025.04.21. -
Éledő parkok húsvétkor
Nagyon vártuk már a tavaszt, ami áprilisra meg is érkezett és a húsvét előtti nagyhétre városszerte virágba borultak a szebbnél-szebb fák. A különböző fajta szilvák után most a díszcseresznyék és a júdásfák talán a legfeltűnőbbek városszerte, de sok helyen nyílnak már a tulipánok és idén talán lesznek még virágzó orgonák is anyák napján.
2025.04.20. -
SportBarátok és gyógynövények
Április 24-én két programra is várja az érdeklődőket az Egyházmegyei Múzeum. 17 órától az immunrendszer titkait tárja fel Supliczné Tóth Mária táplálkozástudományi szakember, 18 órától pedig a Barátok kávézó és teázóban Babos Rita atlétával, egykori élsportolóval beszélget Vakler Lajos újságíró.
2025.04.19. -
Húsvéti Alkotótér
Különleges kézműves ékszerekkel, népi gyermekjátékokkal, finom fagylaltokkal és kávéval első alkalommal nyitotta meg pénteken délelőtt kapuit a Húsvéti Alkotótér és Kézműves Vásár Öreghegyen. Szombaton fellép például a Kákics zenekar is a „megfújom a furulyám!” című műsorukkal, de a Mosolyvár Központ jóvoltából megérkezik Béci, a póniló is.
2025.04.19.
Értékek és értékőrzés - szabadegyetemi előadássorozat indul október végén

A népművészet, a népzene, a Fejér megyei és Kárpát-medencei népszokások is szóba kerülnek majd az M-Art Egyesület által október végén induló szabadegyetemi előadássorozatban.
Az öt alkalomból álló programnak a Dinnyési Templomkert Hagyományőrző Központ ad otthont. Október 28-án, pénteken 17 órától Négyesi Tímea csuhé-, gyékény- és szalmatárgy készítő, székkötő tart előadást, ami egy kihalóban lévő mesterség, a székkötő mesterség múltjáról, jelenéről és jövőjéről szól majd.
November 24-én, csütörtökön 16 órától a Fejér megyei népszokások kapcsán a felsővárosi bölcsőcskéről hallhatnak az érdeklődők zenei betétekkel gazdagított előadást Varró János népzenésztől. Közreműködnek a Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola diákjai.
Január 27-én Gosztonyi Zoltán fa-, csont- és szarufaragó népi iparművész könyvbemutatóval, „tárgysimogatóval” kísért, Szarvasösvényen – faragva, karcolva című előadása szerepel a programban. Február 24-én a művészetben megjelenő színek és számok jelentéséről hallhatnak az érdeklődők Kósa Klára keramikusművész előadásában, míg a szabadegyetemi sorozatot március 3-án Fekete Ildikó zárja. A Junior Prima-díjas tojásfestő a Kárpát-medence viasszal írt hímestojásainak üzenetét fejti majd meg.