-
Ismét látogatható a Nemzeti Emlékhely
A tavasz beköszöntével ismét megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt az egykori koronázóbazilikát bemutató Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkert. A megváltott belépővel egyúttal a Koronázó Bazilika Látogatóközpont is felkereshető!
2025.04.04. -
Palestrina-kurzus a Zeneiskolában
Az 500 éve született zeneszerző, Palestrina műveiről, alkotói munkájáról, a reneszánsz korról is szó lesz a Palestrina-kurzuson, amelyet dr. Herczog János zenetudós tart Székesfehérváron. Az előadásra, amely április 7-én, hétfőn 18 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI koncerttermében, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2025.04.04. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
Értékteremtő Közösségekért Díjat kapott a Vox Mirabilis Kamarakórus

Ma Magyarországon, mintegy 61 ezer civil szervezet létezik, amelyeknek célja a társadalom, a közösségek szolgálata, az állami, önkormányzati feladatok ellátásának segítése. Február 1-jén, a Civilek Napján ezt a tevékenységet ünnepeljük országszerte. A kormányzat támogatja és segíti a helyi közösségekért tevékenykedő civil szervezeteket, egyrészt azzal, hogy évről-évre egyre növekvő állami forrást biztosít a civil szférának, másrészt azzal is, hogy civil információs centrumokat működtet mindegyik megyében, illetve a fővárosban.
A Miniszterelnökség kérésére minden megyei Civil Információs Centrum címbirtokosnak szakmai munkája részeként évente ki kell választania illetékességi területén egy olyan civil szervezetet, mely értékteremtő, értékmegőrző tevékenysége alapján példaértékű munkát folytat, vagy annak a természetes személynek, aki a közösség vagy közösségek ilyen irányú tevékenységét elősegíti, támogatja, munkájával hozzájárul a civil szervezetek magas színvonalú működéséhez.
Az idei évben az Echo Innovációs Műhely, mint a Fejér Megyei Civil Információs Centrum címbirtokosa a Vox Mirabilis Kamarakórus Egyesületnek adományozza az Értékteremtő Közösségekért Díjat.
A díj átadásakor Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke és Molnár Tamás környezetvédelmi és civil tanácsnok méltatta a kamarakórust pénteken délelőtt a Fehérvári Civil Központban.
Vox Mirabilis Kamarakórus 1957. január 1-jén jött létre azzal a céllal, hogy bekapcsolódjon Székesfehérvár zenei életébe mind világi, mind egyházi téren. A katolikus szertartások állandó résztvevői és szívesen énekelnek a testvér egyházak meghívására is ünnepi alkalmakon. Évente több alkalommal énekelnek püspöki miséken, rádió közvetítéseken, egyházi és világi programok megnyitóin. A Vox Mirabilis Kamarakórus egy olyan közösség, ahol együtt valósul meg a művészeti és a lelki élmény, így a kórustagoknak és a kórusvezetőnek szoros közösségi kapcsolata van egymással.
A kamarakórus ma egyike Magyarország legaktívabb, legkreatívabb együtteseinek. Nevüket a határon túl, csaknem egész Európában ismerik. A kórus karnagya Zemlényi Katica, aki Csengőszó és Fricsay Richárd zenei díjban részesült kiemelkedő zenei tevékenységéért.