-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Érteni és értékelni egymást - 16. alkalommal adták át a Fejér megyei Príma díjakat
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Megyei Szervezete tizenhatodik alkalommal adta át a Fejér Megyei Príma díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak.
Az est résztvevői a hagyományoknak megfelelően dokumentumfilmet is láthattak a 2018 márciusában elhunyt Demján Sándor életéről. A Príma díj megalapítása Demján Sándor érdeme, célja a magyar értelmiség eredményeinek megőrzése a hazai tudomány, művészet és kultúra fejlesztése és a magyar sport felemelése.
Köszöntötte az est résztvevőit Székesfehérvár Megyei Jogú Város nevében Lehrner Zsolt alpolgármester is, aki elmondta, hisz abban, hogy mindenki számára megvan az a terület, amelyen lelkesedéssel és sok munkával, befektetett energiával sikeres tud lenni. „Kinek az üzleti világot, kinek a köz szolgálatát, kinek a művészeti életet jelenti ezt – és még folytathatnám a sort. Ha erre a területre szerencsésen rátalálunk, akkor az igazi boldogságot, megelégedettséget tud hozni. Ezen felül pedig példa lehet mások számára is. Az ilyen példák megtalálásában és bemutatásában is segítségünkre van az Év vállalkozója és a Fejér megyei Príma Díj is” – hangsúlyozta Székesfehérvár alpolgármestere, aki Demján Sándortól vett idézettel zárta köszöntőjét: „A vállalkozás minden nap mérkőzés, a vállalkozó minden nap kockáztat, minden nap bukhat, vagy előreléphet. (...) Az ország, a társadalom felemelkedése anyagi alapokon nyugszik, ennek megteremtésében kulcsszerepet játszanak a vállalkozások. Büszke vagyok a magyar kultúrára is, amelytől sokat kaptam jellemem formálásához, és örülök annak, hogy a Prima Primissimán keresztül fel tudtam hívni a figyelmet a magyar példaképekre.”
A XVI. Fejér Megyei Príma gálán 3 fődíjat osztottak ki 1-1 millió forint értékben, de a jelöltek mindegyike nyertes lehetett, hiszen a VOSZ Fejér megyei szervezetének elnöksége úgy döntött, hogy a közönségdíj mellett egy különdíjat is átad.
Magyar közművelődés kategóriában Spányi Antal megyéspüspököt díjazták.
Spányi Antal püspök atya már gyermekkorától kezdve megismerhette Jézust, de sajátos tapasztalatot jelentett, hogy a mélyen vallásos családnak a hithez és az egyházhoz való hűségért – osztályidegenként - megpróbáltatásokat kell átélnie a kommunista időkben. Ludányhalászi, majd Szécsény a kápláni szolgálat helyei. Budapestre való visszahelyezés után a Haller téren először káplán, majd plébános. Ezt követően 1992-2003 közt Budapest-Erzsébetváros (Rózsák tere) plébánosa, ahol nagyszabású templom-rekonstrukciós munkákat kezdett. 1994-ben pápai kápláni címet kapott, majd egy évvel később 1995-ben érseki általános helynök és főszentszéki bíró lett. Paskai László bíboros úr mellett egyházkormányzati ismeretekre és gyakorlatra nyílt lehetősége. Ilyen felkészítés és felkészülés után dönt úgy Szent II. János Pál pápa, hogy a egykori Tharros (Szardinia szigetén fekszik) címzetes püspöki szolgálatára és az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé nevezi ki. Püspökszentelésre 1998.március 28-án került sor Budapesten. Szent II. János Pál öt esztendővel később, 2003. április 4-én Székesfehérvár 20. megyés püspökévé nevezte ki. Ebben az időszakban a Püspökkari Konferencia a magyar katolikus sajtó megújulásának fontos feladatát bízza rá, a Katolikus Rádió megszervezését és vezetését. 2004 Pünkösdjén meginduló Katolikus Rádió vezérigazgatója lett.
Magyar zeneművészet kategóriában az Alba Regia Szimfonikus Zenekar lett a díjazott.
A székesfehérvári Alba Regia Szimfonikus Zenekar története több mint egy évszázados múltra tekint vissza: jogelődje az 1901-ben alakult Székesfehérvári Zenekedvelők Egyesülete vidéki viszonylatban páratlan méretű és színvonalú zenekara volt, amely – többek között Fricsay Richárd, a kiváló katonakarmester, majd Hermann László hegedűművész, a ma a nevét viselő Zeneiskola első igazgatója vezetésével – sikerrel alapozta meg a szimfonikus hangversenyek gyakorlatát a Királyok Városában. Az együttest 1950-ben Székesfehérvári Szimfonikus Zenekar néven szervezték újjá: 1979-től a Vörösmarty Színház tagintézményeként működött, egészen 2015. január 1-i önállóvá válásáig. Az ARSO zászlóshajó-szerepet tölt be Székesfehérvár zenei életében, magas színvonalon szolgálva ki a helyben, illetve a város vonzáskörzetében lakó zeneszerető közönség igényeit. A hagyományos húsvéti, karácsonyi, Halottak napi koncertek mellett állandó résztvevője a Filharmónia bérleti hangversenyeinek.
Magyar oktatás és köznevelés kategóriában Rockenbauerné Honfi Piroska (1966-2022) posztumusz díjat kapott, az elismerést lánya, Rockenbauer Réka vette át.
A Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola alapítója és ügyvezetője, aki az intézmény lelke volt az idei évben hunyt el. Munkája során mindig azt vallotta, hogy pedagógusnak lenni hivatás: „Gyermekeket tanítani, nevelni olyan szakma, ami nem hasonlítható össze egy kereskedelmi vagy termelővállalati munkakörrel. Gondoljunk csak arra a tanárra, akinek a saját kis- és/vagy nagy gyermekeivel is foglalkozni, tanulni kellett, miközben online anyagokat, órákat állított össze, tanított, házi feladatokat ellenőrzött, értékelt, ösztönzött és akár osztályfőnöki feladatokat is ellátott, képzéseken, értekezleteken vett részt, miközben otthon is helyt állt. Ezt csak teljes elköteleződéssel lehet megtenni, hatalmas önfeláldozással.” - vallotta egy vele készült korábbi interjúban.
A Fejér megyei Príma Díj idei közönségdíjasa magyar tudomány kategóriában Dr. Molnár Erika általános orvos lett, akinek szakterülete a csecsemő- és gyermekgyógyászat, valamint a csecsemő- és gyermekkardiológia.
Különdíjat vehetett át magyar zeneművészet kategóriában Fornai Miklós zongoraművész, zongoratanár, aki 2011-ben a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán végzett, mint klasszikus zongora előadóművész. Jelenleg pedig a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola zongoratanára és korrepetitora. Emellett a Magyar Állami Operaház számos szólistáját és a Székesfehérvári Balett Színház előadásait is kíséri.
Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is Mentes Zsoltnak, Németh Attilának, Kovács Antalnak, Weisz Gábornak, Simon Péternek és Varga Gábornak.
Mentes Zsolt, a MENTAVILL Kft. Tulajdonos ügyvezetője. A MENTAVILL 1991-ben alakult épületvillamossági termékeket forgalmazó, 100% magyar tulajdonú vállalat. Ember és vevőközpontú családi vállalkozásnak 2001-ben lett a generációváltó vezetője. Árukínálatukban megtalálható minden, amire a villamossággal kapcsolatban szükség lehet. Európa szerte ismert gyártók termékei mellett Mentavill márkás termékeket is kínálnak partnereinknek a pontosság és megbízhatóság jegyében.
Németh Attila, a Solartech Tamási Naperőmű Kft. Tulajdonos ügyvezetője. 2012-ben megépítette Magyarország első magánberuházásból megvalósult naperőművét Sellyén, mely jelenleg is a Tamási Naperőmű Kft. tulajdona, mely cégnek Németh Attila a tulajdonosa és ügyvezetője. Számos naperőmű beruházás kötődik a céghez. A Tamási Naperőmű Kft. 2019-től energia-hatékony mentorvállalata a köztársasági elnök által fővédnökölt Magyarország energiahatékonysági programjának a Virtuális Erőmű Programnak. Tevékenységével nagyban hozzájárul az ország co2 kibocsájtás csökkentéséhez és a megújuló energia hazai növekedéséhez.
Kovács Antal a FEZEN Fesztivál főszervezője, fesztiváligazgatója, a Fehérvári Fesztivál Kft. egyik tulajdonosa. Az általa megálmodott és létrehozott FEZEN Fesztivál idén ünnepelte 25. jubileumát több, mint 50 ezer látogató részvételével. A FEZEN mára megkerülhetetlen kulturális rendezvénnyé nőtte ki magát az országban és feltette Székesfehérvárt Európa fesztiváltérképére is, hiszen olyan előadók jártak már a Királyok Városában - a teljesség igénye nélkül -, mint a Deep Purple, Alice Cooper, a Judas Priest, a Scooter, a Faithless vagy a Nightwish. A FEZEN az elmúlt években kétségkívül Székesfehérvárnak és régiójának legnagyobb városmarketing -és turisztikai terméke lett. Ő álmodta meg és hívta életre a FEZEN Klub, valamint a Petőfi Kultúrtanszék élőzenés szórakozóhelyeket is, melyek vitathatatlanul a régió vezető élőzenés klubjai, kifejezett figyelmet fordítva a tehetséggondozásra és a biztonságos szórakozásra. A FEZEN több, mint egy évtizede megbízható rendezvénytechnikai partnere Székesfehérvár Önkormányzatának is.
Weisz Gábor - Gázmodul Weisz Kft. Tulajdonos ügyvezetője. A Gázmodul – Weisz Kft. kezdetben családi vállalkozásként indult. Eredményeiket olyan jelentős munkáknak köszönhetik, amelyeket jó minőségben, igényesen és műszaki szempontok szerint, színvonalasan valósítottak meg, és ezzel letették névjegyüket, meghatározták pozíciójukat a kereskedelemben, valamint az épületgépészeti kivitelezésben. Értékrendjükben kiemelt helyen áll a minőségi munka iránti elkötelezettség, mely mellett a határidők betartása, a hatékony és rugalmas munkavégzés munkáik eredményességének a kulcsa. A megrendelői igények állnak a középpontban, melyhez adják a szakértelmüket, a tapasztalatukat, nagy hangsúlyt fektetve a precizitásra.
Simon Péter – Simon Plastics Kft. Tulajdonos ügyvezetője. A cég 1985-ben alakult egyszemélyes vállalkozásként, mely azóta folyamatos fejlődés és fejlesztések révén közel 350 fővel dolgozik. A vállalkozás az elmúlt 35 év alatt fejlődött a legmagasabb felkészültséget és technológiát megkövetelő autóipari beszállítói szintre, mégis sikerekkel őrizték meg a családias hangulatot. Fő tevékenységük az egyéb műanyag termékek gyártása, közel 100 db műanyag fröccsöntő géppel rendelkeznek, melyekkel autóipari kábelkorbács csatlakozók mellett, audio technikai alkatrészeket állítanak elő.
Varga Gábor - Gumiflex Kft. Tulajdonos ügyvezetője. A Gumiflex Kft-nél kereskedelmi vezetőként kezdte meg pályafutását 2005-ben. A gumiabroncs kereskedelemmel foglalkozó vállalkozás árbevétele ekkor alig haladta meg az 1 Mrd forintot. 2009-ben lett a cég ügyvezetője, melyben később tulajdonrészt is szerzett. Ezzel megkezdődtek a fejlesztések és a Gumiflex Kft. a korábbi évekhez képest jelentős növekedési pályára lépett. Új telephelyek nyitásával, a saját régi hálózatra alapozva jól működő alvállalkozói hálózatot épített fel, melynek jelenleg 65 tagja van országszerte. Ezzel megteremtette a lehetőségét annak, hogy a Gumiflex Kft. az ország teljes terültén komplex szolgáltatást nyújtson.
A Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díjat Dr. Vizi László Tamásné vehette át, aki 1990 óta a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium tanára vehette át, aki 2011-től az intézmény vezetője. Kiemelkedő eredményekben gazdag, elhivatott, folyton megújulásra képes pedagógusi munkája révén a szaktanári feladatok mellett munkaközösség-vezető is. Jellemzi őt a pedagógushivatás iránti alázat, pozitív viszonyulás a diákokhoz, a kollégákhoz, a szülőkhöz. Igényesség, innováció, a külső-belső változások szükségességének felismerése, ösztönzése teljesedik ki a tanítványaival, a szülőkkel és a partnerekkel való együttműködésben. Fontosnak tartja az érték és hagyományok megőrzését, az iskola szellemiségének az újabb generációknak való átadását.