EU álláskeresõ - már magyarul is

 Magyar nyelven is elérhető az EURES nemzetközi álláshelyek és álláskeresők honlapja. Eddig közel 80 ezer munkakereső regisztráltatta magát. Az Európai Foglalkoztatási Mobilitás Portálja (EURES) minden olyan információt tartalmaz, ami az európai állás- és tanulmányi lehetőségekkel foglalkozik. Az Európában működő foglakoztatási szolgálatok mind az EURES-en keresztül hirdetik az olyan álláslehetőségeket, amelyek érintik a más uniós országokból érkező munkavállalókat.

2004.09.21. 09:52 |

 Magyar nyelven is elérhető az EURES nemzetközi álláshelyek és álláskeresők honlapja. Eddig közel 80 ezer munkakereső regisztráltatta magát. Az Európai Foglalkoztatási Mobilitás Portálja (EURES) minden olyan információt tartalmaz, ami az európai állás- és tanulmányi lehetőségekkel foglalkozik. Az Európában működő foglakoztatási szolgálatok mind az EURES-en keresztül hirdetik az olyan álláslehetőségeket, amelyek érintik a más uniós országokból érkező munkavállalókat.

 A megjelent hirdetések a foglalkozások széles tárházát tartalmazzák, és ezen belül állandó és szezonális lehetőségeket is kínálnak. Valamennyi lehetőség tájékoztat arról, hogy milyen módon kell a munkára jelentkezni, és kivel kell kapcsolatba lépni. A kapcsolattartó személy általában az az EURES-tanácsadó, aki feldolgozza a jelentkezést, de bizonyos esetekben személyesen is kapcsolatba lehet lépni a munkáltatóval.

 Az Európai Foglalkoztatási Szolgálat naponta frissíti a honlap álláskereső adatbázisát, tehát a munkalehetőségek csak addig maradnak a rendszerben, ameddig érvényesek. Az adatbázis pillanatnyilag csak angolul, franciául és németül érhető el, azonban a kínált álláshelyek betöltésének egyik legfontosabb kritériuma a nyelvtudás.

 A cél az, hogy rövidesen országonként lebontva minden bejelentett álláslehetőség megkereshető legyen a honlapon. Magyarországon ez a rendszer már elkészült, várhatóan a betöltetlen munkalehetőségek teljes listája egy hónapon belül már megtalálható lesz.

 Az oldal lehetőséget kínál minden munkakeresőnek arra, hogy önéletrajza beküldésével bekerüljön az EURES-munkáltatók számára létrehozott adatbázisába is. Az eddig regisztrált több mint 79 ezer álláskereső közül már 2 ezer magyar is élt a lehetőséggel.  

 A portálon megtalálhatóak az Európai Gazdasági Térség országai és Svájc állami foglalkoztatási szolgálatainak élet- és munkakörülményekre vonatkozó információi is. Ennek célja, hogy tömör áttekintést nyújtsanak azokról a gyakorlati, jogi és adminisztratív kérdésekről, amelyek egy másik országba átköltözéskor fontosak lehetnek.

 Az állami foglalkoztatási szolgálatok adatai országos, valamint regionális szinten a munkaerőpiacokkal kapcsolatos általános leírásokat tartalmazzák. Az információk rendszeresen, legalább évente kétszer frissülnek.

 A személyek szabad áramlása magában foglalja egy másik országban élés és a munkavállalás jogát. Ez a belső piac, az európai polgárság egyik lényeges eleme. A szabad munkaerőáramlás-adatbázis az EURES-portál részeként információt nyújt arról, hogy a különböző tagállamok hogyan alkalmazzák az átmeneti korlátozásról szóló intézkedéseket.

 Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat EURES-menedzserei személyes konzultációkkal segítik a külföldön munkát keresők ügyintézését az alábbi címen: Budapest, VIII. kerület, Kálvária tér 7., ügyfélfogadás: hétfőtől-csütörtökig 9-15 óráig.

forrás: www.llanden.hu


 

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.