-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
EU-döntés született a táplálék-kiegészítők ügyében
Az Európai Bíróság döntött a táplálék-kiegészítők irányelvéről, amely az európai fogyasztók és az EU jogalkotóinak győzelmét jelenti, mivel szabályozhatják ezen termékek biztonságát.
A BEUC (az EU fogyasztóvédelmi szövetsége) és annak 40 független nemzeti fogyasztóvédelmi tagszervezete, köztük az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület hosszasan, éveken át gyakorolt nyomást annak érdekében, hogy a fogyasztók egészségének védelmében a táplálék-kiegészítők szabályozása létrejöjjön. "Nagyon elégedettek vagyunk a bírósági döntéssel, remélve, hogy a szabályozás véget vet a félrevezető, alaptalan anyagi érdekek által vezérelt, a fogyasztókat célzó támadásoknak" - áll a hazai szervezet közleményében. Példaként említik az utcán osztogatott, "Keresünk 68 fogyni vágyó embert" szövegű szórólapokat, illetve a "30 kilót fogytam…" kezdetű, közismert reklámokat, amelyeket gyakran postafiók-cégek hirdetnek meg.
Az egyesület szerint ugyanis a szabályozás ellen tipikus, jól megalapozott, félrevezető kampányt folytattak, amely minden lehető módon blokkolta, illetve gyengítette a Bizottság kezdeményezését. A szabályozás kérdésében azonban a bíróság döntött, s mivel az elutasította a kifogásokat, bebizonyosodott a szabályozás indokoltsága.