EU- és NATO-tag szeretne lenni Grúzia

 Grúzia távlatilag az Európai Unió és a NATO tagjává szeretne válni – közölte moszkvai látogatása alkalmával a grúz parlament elnöke. „Célunk, hogy az Európai Unió és a NATO tagjai legyünk, és nem gondoljuk, hogy ez sértené bármelyik más ország, ezen belül Oroszország érdekeit. Ami a Független Államok Közösségét, a FÁK-ot illeti, úgy vélem, hogy ez nem hatékony szervezet, már csak azért sem, mert például a FÁK Abháziával kapcsolatos egyetlen döntése sem teljesült eddig” – mondta a grúz parlament elnök asszonya Moszkvában.

2004.11.03. 06:56 |

 Grúzia távlatilag az Európai Unió és a NATO tagjává szeretne válni – közölte moszkvai látogatása alkalmával a grúz parlament elnöke.
 
 „Mi elismerjük Oroszország törvényes érdekeit a Kaukázusban, de meg kell tanulnunk egyenlőként beszélni egymással. Elfogadhatatlan az a szemlélet, hogy amit szabad Jupiternek, azt nem szabad másoknak” – mondta Nino Burdzsanadze, a grúz parlament elnöke moszkvai tárgyalásait befejező sajtóértekezletén, amelyen azért folyamatosan hangsúlyozta jószomszédi viszony fontosságát.

 Abházia és Dél-Oszétia szakadárjainak orosz támogatását viszont nehezményezte, és furcsának találta, hogy az abháziai elnökválasztások eredményén hajba kapó abház vezetők éppen Moszkvában orosz közvetítéssel tárgyalnak egymással. Burdzsanadze ugyanakkor nem hagyott kétséget afelől, hogy Grúzia távlatilag Európa felé törekszik.

 „Célunk, hogy az Európai Unió és a NATO tagjai legyünk, és nem gondoljuk, hogy ez sértené bármelyik más ország, ezen belül Oroszország érdekeit. Ami a Független Államok Közösségét, a FÁK-ot illeti, úgy vélem, hogy ez nem hatékony szervezet, már csak azért sem, mert például a FÁK Abháziával kapcsolatos egyetlen döntése sem teljesült eddig” – mondta a grúz parlament elnök asszonya Moszkvában.

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.