-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Eurobarométer - a magyarok a legpesszimistábbak Európában
Az Unió polgárait leginkább a munkanélküliség és a bűnözés aggasztja. Az Eurobarométer legfrisebb jelentése Magyarországgal kapcsolatban megjegyzi, hogy továbbra is nálunk a legmagasabb az EU további bővítésének támogatottsága. A fölmérés szerint Magyarországon az emberek a televízióból szerzik be uniós ismereteiket. Érdekes ellentmondás, hogy miközben egyre nő az internet használata, egyre kevesebben olvassák a világhálón az uniós híreket.
Az Unió polgárait leginkább a munkanélküliség és a bűnözés aggasztja. Az Eurobarométer legfrisebb jelentése Magyarországgal kapcsolatban megjegyzi, hogy továbbra is nálunk a legmagasabb az EU további bővítésének támogatottsága.
A magyarok a legpesszimistábbak az unióban saját sorsukat illetően, de egyben ők bíznak a legjobban az EU-s intézményekben. Többek között ez derül ki az Eurobarometer legfrissebb fölméréséből.
A dokumentum szerint a magyarok a munkanélküliségtől tartanak a leginkább - a megkérdezettek 60 százaléka félt munkahelyének elvesztésétől. Ez a szám a 25 tagállamban átlagosan 49 százalék.
A magyarok szerint a gazdaság helyzete a legnagyobb baj
A magyar válaszadók 43 százaléka a gazdaság helyzetét jelölte problémásnak - az unióban viszont átlagosan a megkérdezettek 23 százaléka vélekedett így. Európai átlagban az emberek 54 százaléka mondja azt, hogy előnyös hazájának a tagság, a magyar adat pár százalékkal elmarad ettől.
A 25 tagállam közül a magyarok támogatják leginkább az EU további bővítését, hiszen 59 százalék véli úgy, hogy szükség van az új tagokra. Az uniós átlag ebben a kérdésben 45 százalék. Igaz, tavaly még a magyarok 66 százaléka vélekedett pozitívan a bővítés folytatásáról, így elemzők a mostani csökkenést intő jelnek tekintik.
Csökken az internet szerepe
A fölmérés szerint Magyarországon az emberek a televízióból szerzik be uniós ismereteiket. Érdekes ellentmondás, hogy miközben egyre nő az internet használata, egyre kevesebben olvassák a világhálón az uniós híreket.
A megkérdezettek zöme szerint a tv, rádió és az újságok megfelelő mennyiségben foglalkoznak az EU-s kérdésekkel. Jelentős ugyanakkor azok száma is, akik szerint ugyanakkor kevés az elérhető információ.
Egyre többen támogatják
Az Uniós fölmérés szerint egyébként nőtt azok száma, akik jónak tartják a tagságot, és akik pozitívan ítélik meg a közösséget. Az európai polgárokat leginkább a munkanélküliség és a bűnözés aggasztja.
Míg a régebbi tagállamokban a bevándorlás és a terrorizmus kérdését is többen aggasztónak jelölték, addig a magyar válaszadók alig 2 százaléka tartotta ezt fontosnak.