-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Európai együttműködés a regionális befektetés-ösztönzés területén
„A projekt az Interreg IIIC Programban az Európai Unió (és a Magyar Köztársaság) társfinanszírozásával valósul meg.” Az INTERREG európai közösségi kezdeményezés MODELE projektjének 3. komponensében a Navarrai Fejlesztési Ügynökség vezette 5 tagú nemzetközi konzorcium pályázott, és nyert támogatást. A konzorcium tagja a székesfehérvári székhelyű Közép-Pannon Kht. is. A pályázat célja a regionális befektetés-ösztönzési tevékenység erősítése, új befektetők régióba vonzásának támogatása, továbbá a tapasztalatok átadása a partnerek között. (hirdetés)
2007.11.08. 00:11 |
„A projekt az Interreg IIIC Programban az Európai Unió (és a Magyar Köztársaság) társfinanszírozásával valósul meg.”
Az INTERREG európai közösségi kezdeményezés MODELE projektjének 3. komponensében a Navarrai Fejlesztési Ügynökség vezette 5 tagú nemzetközi konzorcium pályázott, és nyert támogatást. A konzorcium tagja a székesfehérvári székhelyű Közép-Pannon Kht. is. A pályázat célja a regionális befektetés-ösztönzési tevékenység erősítése, új befektetők régióba vonzásának támogatása, továbbá a tapasztalatok átadása a partnerek között. A Közép-dunántúli Régió esetében az ad különös fontosságot a programnak, hogy Magyarországon nem működik regionális szintű befektetés-ösztönzés, azt a régió egyes városai (mint pl. Székesfehérvár) végzik önállóan, magas hatékonysággal. A program egyfajta eszközrend-szert ad ahhoz, miként működtethető a regionális szintű befektetés-ösztönzés, főként a konzorciumvezető Navarra spanyolországi régió tapasztalataira támaszkodva.
Mai értelmezésben a regionális marketing tevékenység egyik elsődleges célja az, hogy egy adott területre vonzza vagy generálja a beruházásokat. A „Nemzetközi együttműködés a regionális befektetés-ösztönzés területén” témájú projekt azon partnerek tudását használja fel, amelyek már sok éves tapasztalattal rendelkeznek a külföldi tőke egy bizonyos területre való vonzásában. A konzorcium munkájában résztvevő spanyolországi Navarra- és az olaszországi Basilicata Régió igen gazdag tapasztalati ismeretekkel rendelkezik azon befektetési lehetőségekről, amelyek hosszú távon is egy adott régión belül maradnak.
A konzorciumban résztvevők tapasztalatainak kicserélése során egy új módszertan jön létre. Mind a módszertant, mind a működő modelleket meg fogják ismertetni a regionális politikai vezérelv formálóival annak érdekében, hogy ellássák őket új eszközökkel és támogassák a fenntartható beruházásokat az európai régiókban.
Az elmúlt évekig a dél-európai országok régiói között erőteljes verseny folyt a termelő beruházások ezen országokba való csábítása terén. Ez a versengés pozitív eredményeket hozott a gazdasági fejlődés, valamint a munkahelyteremtés területén és hozzájárult a jólét növekedéséhez.
Ugyanakkor magának az Európai Uniónak is, mint egy gyorsan növekvő globális gazdaságnak, versenyeznie kell az unión kívüli régiókkal és országokkal. A versenyhelyzet szükségessé teszi egy új, vonzerővel bíró jellegzetesség kialakítását a befektetés-ösztönzés területén.
Az ún. „legjobb gyakorlatokból” elkészült tanulmány alapján, amelyek a beruházások egy bizonyos helyre való csalogatásával vagy generálásával kapcsolatosak, megállapítható, hogy a legsikeresebb megközelítés az együttműködés, vagyis hálózatok kialakítása, a hálózatosodás.
Ez a megközelítés az alapja az alprojekt megvalósításának.
A résztvevők közül jó néhány régió esetében hosszú évek tapasztalatáról lehet beszélni a beruházások vonzását illetően. Ezek az ún. „tapasztalattal bíró régiók”. A csoport másik részébe azok a területek tartoznak, amelyeknek még vannak kiaknázatlan lehetőségeik a beruházások egy területre való vonzását illetően. Ezek az ún. „befogadó régiók”.
A cél nem az, hogy ezek a régiók versenyezzenek egymással a tőkevonzás tekintetében, hanem a mindenki javát szolgáló együttműködés. A nagyobb tapasztalattal bíró régiók osszák meg a legjobb gyakorlataikat a befogadó régiókkal, akik ezeket hasznosítani tudják. Ennek során a befogadó régiók fejlődnek, és egyben a módszer tesztelésére is lehetőség nyílik.
A program célja és eredménye tehát a regionális befektetés-ösztönzési tevékenység erősítése.