Év végén írják ki a Jedlik Ányos programot a kis- és középvállalkozóknak

 Az idén életbe lépett új európai uniós kutatás-fejlesztési támogatási keretszabály miatt elhúzódott a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) Jedlik Ányos program idei meghirdetése. Az NKTH közleménye szerint jelenleg kiírásra kerülő program keretében támogatást nyújtanak kis- és középvállalatok kutatás-fejlesztési projektjeinek megvalósításához, amelyben ugyan nagyvállalatok is részt vehetnek, ellenben támogatást csak olyan mértékben kaphatnak, amely megfelel a "de minimis" szabályoknak. A program keretösszege 8 milliárd forint.

2007.09.19. 00:44 |
 Az idén életbe lépett új európai uniós kutatás-fejlesztési támogatási keretszabály miatt elhúzódott a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) Jedlik Ányos program idei meghirdetése. A kutatás-fejlesztési igények minél előbbi kielégítése érdekében úgy döntöttek, hogy a Jedlik Ányos program átmenetileg, a kis és középvállalatok csoportmentességére vonatkozó támogatási szabályok alapján kerüljön meghirdetésre.

 Az NKTH közleménye szerint jelenleg kiírásra kerülő program keretében támogatást nyújtanak kis- és középvállalatok kutatás-fejlesztési projektjeinek megvalósításához, amelyben ugyan nagyvállalatok is részt vehetnek, ellenben támogatást csak olyan mértékben kaphatnak, amely megfelel a "de minimis" szabályoknak. A program keretösszege 8 milliárd forint.

 A programmal a gazdaság versenyképességének növelését és a fejlődés fenntarthatóságát kívánják elősegíteni korszerű technológiák területén végzett középtávú, felhasználás orientált stratégiai kutatás-fejlesztéssel. Célja az innováció ösztönzése a magyar K+F stratégiai szempontok figyelembevételével. Szeretnék elérni, hogy a fiatal kutatók tudományos pályán maradjanak, és a posztdoktorok valamint a sikeres szenior kutatók hazatérjenek.

 Az új keretszabályok jóváhagyása után, még az idei év végén újra kiírásra kerül a megújított Jedlik Ányos program 2008. február 1.-i beadási határidővel, amely a kutatás-fejlesztési és innovációs keretszabály feltételei szerint lehetővé teszi a nagyvállalatok kedvezőbb támogatását is.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.