Év végétől már elektronikus formanyomtatványok segítik az ügyintézést

 Sajtótájékoztatón számolt be pénteken délelőtt dr. Csapó Csilla aljegyző, dr. Szelier András alpolgármester és Sztrikinácz Zsolt a kivitelező Unitis Zrt projektmenedzsere a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4.3.1. fejlesztéseiről. A program keretén belül 14 ügytípus lesz elektronikusan indítható a székesfehérvári internetes portálról, de valamennyi székesfehérvári és kistérségi önkormányzati formanyomtatvány is letölthető lesz a portálról illetve az alportálokról. A tervek szerint lehetőség lesz a parkolási bírság elektronikus, Interneten keresztül bankkártyával történő kiegyenlítésére és lehetőség lesz például a különböző helyi adónemek egyenlegeinek lekérdezésére, valamint a számlák közötti átvezetési kérelem indítására.
2006.07.29. 07:48 |

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 2005-ben nyert el támogatást a „Székesfehérvár - a térség szolgáltató e-önkormányzata” projekt megvalósítására az első Nemzeti Fejlesztési Terv keretében. A Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4.3.1. fejezetében szereplő programban a város partnere a további 17 települést magába foglaló Székesfehérvári kistérség, illetve a Vállalkozói Központ Közalapítvány.

 A tavaly júniusban elkezdett projekt célcsoportjai a kis- és középvállalkozások, emellett pedig a város és a kistérség civil szervezetei, intézményei és természetesen a lakosság. Az Önkormányzat közbeszerzési eljárás során választotta ki a Unitis Zrt-t, aki az önkormányzattal és szakmailag felkészült helyi alvállalkozókkal közösen valósítja meg a projektet.

 A projekt keretében olyan ügyiratkezelési rendszert alakítanak ki egy megújuló portál segítségével, mely képes bizonyos ügyirattípusok esetében az elektronikus aláírással beküldött iratokat befogadni, illetve képes így aláírt dokumentumokat kibocsátani, valamint a vállalkozások és a lakosság részére elektronikus szolgáltatásokat nyújt,hivatali ügyiratkezelési, képviselőtestületi munkát támogató és telephely-engedélyezési rendszerek kerülnek továbbfejlesztésre, az Önkormányzat kezelésében lévő adóinformációk, egyenlegek lekérdezésére lesz lehetőség, illetve adónemek között lehet átvezetéseket kezdeményezni, KKV-kat, civil szervezeteket segítő információk publikálására, alportálok kialakítására nyílik lehetőség,
hardver és infrastruktúra fejlesztések valósulnak meg és többek között nyilvános Internet-hozzáférési pontok (Info-tornyok) kerülnek felállításra.

 Az igényeknek megfelelően 14 ügytípus lesz elektronikusan indítható a székesfehérvári internetes portálról, de valamennyi székesfehérvári és kistérségi önkormányzati formanyomtatvány is letölthető lesz a portálról illetve az alportálokról.

 A funkciók közül talán érdemes kiemelni néhány ötletes megoldást is. A tervek szerint lehetőség lesz a parkolási bírság elektronikus, Interneten keresztül bankkártyával történő kiegyenlítésére -akár otthonról is. Az adóügyi alrendszer segítségével Interneten keresztül lesz lehetőség a különböző helyi adónemek egyenlegeinek lekérdezésére, valamint a számlák közötti átvezetési kérelem indítására.

 Az e-önkormányzati szolgáltató rendszer tervezése a civil szervezetek, a székesfehérvári kistérség, valamint a kis- és közepes vállalkozások képviselőivel történő rendszeres egyeztetések alapján történik. Itt szó esik a rendszertől elvárható funkciókról, illetve azok alkalmazhatóságáról. Az érintett önkormányzatok, szervezetek részére kiemelten fontos a pontos tájékoztatás, ennek érdekében a megvalósítási fázis részeként részletes gyakorlati információkat kapnak pl. a kistérség települési önkormányzatai a rendszer használatáról.

 A Kistérség számára a fő előnyt az jelenti, hogy a települések ingyenesen juthatnak hozzá a székesfehérvári Polgármesteri Hivatal által elkészített elektronikus ügyirat-mintákhoz, amelyek könnyen az önkormányzatok egyedi igényeinek megfelelően testreszabhatók. Ezek az egységes elektronikus ügyintézést előkészítő, támogató rendszerhez szükségesek.
 
 A projekt jelenlegi állapotáról elmodható, hogy a munkák a célegyenesbe értek: a fejlesztések legnagyobb részének befejezése után most már sikeres teszteredményekről számolhatunk be. Ez azt jelenti, hogy az egyes alkalmazások az elvártaknak megfelelően működnek önmagukban és komplex rendszer szinten, integráltan is. A fejlesztések mellett teljes erővel folynak a tartalomfeltöltési munkálatok (formanyomtatványok feltöltése, civil szervezeti, KKV-kat segítő tartalom felvitele, stb).

 A projekt végrehajtása megfelelően halad: 2006. őszén a tervek szerint elindul az új portál és az alportálok, melyeken keresztül a KKV-k, a civil szervezetek, a kistérség települései és a lakosság is igénybe vehetik a projekt keretében megvalósuló szolgáltatásokat. Ezzel egy időben a Polgármesteri Hivatal munkatársai is a már elektronikus ügyintézést támogató ügyiratkezelési alkalmazással, a képviselőtestületi munkát és a telephely-engedélyezést támogató alrendszerekkel folytathatják napi munkájukat. 

Városfejlesztés

  1. Iskolafelújítás a megvalósulás útján

    A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.

    2024.12.18.
  2. Megnyílt a szárazréti bölcsőde

    Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.

    2024.12.13.
  3. Új iskolabútorok

    Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.

    2024.12.10.
  4. Megújul a könyvtár

    Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.

    2024.12.10.