Ezúttal nem volt esélye a Volánnak a Graz ellen

Az első harmadban még nem tűnt úgy, hogy simán kikap a Sapa Fehérvár Grazban, hiszen többször lőtt kapura a hazaiaknál és gólt is szerzett. De az este folyamán ez többször már nem sikerült, a Graz ellenben a második harmadban eldöntötte a meccset, amelyen mindkét fehérvári kapuvédő szóhoz jutott. A támadójáték hatékonysága gyenge volt, a válogatott szünet után így nem jól folytatta a szezont a Volán - pénteken itthon, a Klagenfurt ellen lehet javítani.
Graz 99-ers - Sapa Fehérvár AV19 6-1
2013.11.13. 22:27 |

A Graz ellen idegenben egy szétlövéses sikere már volt ebben az idényben a Fehérvárnak, és az első harmad ezúttal sem adott okot aggodalomra. Több volt a kapuralövés a mieink részéről (12-8), és amikor vezetést szerzett a Graz, akkor sem tört meg a lendület. Sőt, Sarauer a harmad végén egyenlített. A második játékrész viszont rémesen sikerült, egy tazperces szakaszban háromszor is mattolták a hazaiak Rajna Miklóst. Ezek után a harmadik szakaszra jütt Bálizs, de ez a meccs nem a fehérvári kapusokról szólt. Sajnos nem is a  támadókról, kevés lövés ment Sabourin kapujára és már nem született újabb vendéggól. Ellenben Bálizs is kapott kettőt, a vége így szinte kiütés lett - úgy tűnik, még fel kell vennie ismét a fordulatszámot a Volánnak a bajnoki szünet után. Folytatás pénteken, hazai pályán a Klagenfurt ellen - a meccset a Fehérvár Médiacentrum online felületén közvetíti.

Moser Medical Graz 99-ers - Sapa Fehérvár AV19 6-1 (1-1, 3-0, 2-0)
Gl.: Zusevics, Ganahl, Woger, Lemieux,Kinasewich, Latendresse, illetve Sarauer.