-
A Székesegyház ünnepe
November 25-én hétfőn a Székesegyház felszentelésének évfordulóját ünneplik a 17 órakor kezdődő szentmisével. Az ünnepségre meghívást kapnak a Prohászka Imaszövetség tagjai is, hogy együtt imádkozzanak a lelkipásztorkodó papságért.
2024.11.25. -
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Fantasztikus vizuális és zenei élmények a Barátság Házában
Egészen április 8-ig látható a Barátság Háza III. emeleti kiállítótermében Wágner Csapó József fotókiállítása, aki képeivel 2005-ben a Fotó Videó Magazin pályázatán az „Év fotósa” megtisztelő címet nyerte el. Március 8-án, a kiállítás megnyitóján ugyanakkor nemcsak vizuális, hanem fantasztikus zenei élményeket is gyűjthettek a látogatók, ugyanis Wágner Csapó József polgári foglalkozása énekes. A megnyitó alkalmával először lépett fel Székesfehérváron a fotóművészt is soraiban tudó UniCum Laude Énekegyüttes, amely rendszeres közreműködője a Filharmónia koncertsorozatainak és Európa számos országában ismert. A tárlat megnyitóján Kovács Zoltán színművész, a Vörösmarty Színház tagja is szerepelt.
Örömteli a tény, hogy ha a fehérvári média figyelmét nem is keltette fel az esemény, az emberekét igen. A Barátság Háza III. emeleti nagyterme zsúfolásig megtelt, sokan a folyosóról próbálták követni az eseményeket. Az est önkéntes műsorvezetője Kovács Zoltán, a Vörösmarty Színház színművésze volt, akinek rövid idő alatt sikerült jó hangulatot teremtenie a teremben. Ezt csak fokozta az UniCum Laude Énekegyüttes első fehérvári fellépése, akik ez alkalommal nem reneszánsz hangzásvilágukat hozták, hanem igényes pop-átiratokkal szórakoztatták a közönséget. A magas szintű kórusmúlttal rendelkező énekesek, a „ a pécsi King’s Singers” óriási sikert aratott, folyamatos bohóckodással tarkított műsorukkal, fantasztikus énekhangjukkal és a Don’t worry átiratukkal... Bobby McFarrin-t ugyanakkor nem csak hangban idézték fel a kiállítás megnyitóján, hanem a művész kitűnően kivitelezett portréfotóját is láthatjuk Wágner Csapó József képei között. Az UniCum Laude hatalmas sikere után az a nehéz feladat várt Wágner Csapó Józsefre, hogy megpróbálja fotókiállítására terelni a figyelmet, ez részben sikerült is, a Barátság Házában még este 8 óra után is lehetett látni fényképeket nézegető embereket.
Az UniCum Laude Énekegyüttes 1994-ben alakult.
Tagjai: Csapó József – kontratenor, Meláth árpád – tenor, Mits Arnold – tenor, Pécsi Csaba – bariton, Kutnyánszky Csaba – bariton, Dobos László – basszus. Az együttes valamennyi tagja magas szintű kórusmúlttal rendelkezik, néhányan szólistaként is vállalnak fellépéseket. A kamaraéneklés igazi kihívás minden énekesnek, hiszen így mód van az egyéni elképzelések megvalósítására. Az UniCum Laude már nevében is tükrözi műsorpolitikáját, amely a zenetörténet széles rétegeinek ritkán hallható, különleges darabjaira épül. Az együttes repertoárjában megtalálhatók a reneszánsz egyházzene és a madrigálok legszebbjei, csakúgy, mint a modern hangzásokra törekvő kortárs zene képviselői, vagy azok az igényes pop-átiratok, melyek az 1999-ben megjelent első lemezükön hallhatók. Talán különleges az a hangzásvilág is, melyet a hat férfiénekes mutat be. Több alkalommal rögzítette műsorukat a Magyar Rádió, 1998-ban a Magyar Televízió portréműsort készített az együttessel. 2001-ben jelent meg a karácsonyi válogatást tartalmazó lemezük, 2005 őszén pedig a Lamentáció című egyházzenei album. Az UniCum Laude rendszeres közreműködője a Filharmónia koncertsorozatainak. Az együttes Ausztria, Lengyelország, Németország, Olaszország, Románia, Szlovénia és Franciaország közönsége előtt is bemutatkozott.