Fáradt volt az Albacomp Pakson - szerdán a Brno látogat Fehérvárra

A férfi kosárlabda bajnokság szombati fordulójában az Albacomp Pakson vendégeskedett, és gyenge első húsz perc után hiába nyújtott kiegyenlítettebb játékot a folytatásban már nem tudott közelebb kerülni vetélytársához. Minden bizonnyal a vereséghez hozzájárult az is, hogy a csapat hosszas utazás után lépett szombaton pályára. Szerdán azonban újabb feladat vár a kék-fehérekre, méghozzá az Európa-Kupában, a Brno ellen, hazai környezetben. Paksi Atomerőmű SE-Albacomp 73-67.

2004.11.28. 11:42 |

A férfi kosárlabda bajnokság szombati fordulójában az Albacomp Pakson vendégeskedett, és gyenge első húsz perc után hiába nyújtott kiegyenlítettebb játékot a folytatásban már nem tudott közelebb kerülni vetélytársához.

Paksi Atomerőmű SE-Albacomp 73-67

Katasztrófálisan kezdett a fehérvári gárda, hiszen percek alatt már 19-3-ra vezetett a Paks. Mind védekezésben, mind támadásban csődöt mondott a kék-fehér alakulat. Jellemző adalék erre, hogy az első tíz percben hat tripla kisérletből egyet sem tudtak értékesíteni Spivyék...
 A negyed végére valamelyest sikerült javítani a mérlegen, és nyolc pontos különbségre faragtak hátrányukból a fehérváriak. A folytatásban aztán Stulga levette a pályáról a paksiak pontgyárosát, Czieglert. Szorosabbá vált a találkozó, de tíz ponton belülre nem tudott kerülni az Alba.
 A második húsz percben tartotta előnyét a hazai együttes, míg Góbiék csak mentek az eredmény után. Kár, mert kicsit nagyobb összpontosítással a mérkőzésnek ebben a szakaszában el lehetett volna kapni a Paksot.
Minden bizonnyal a vereséghez hozzájárult az is, hogy a csapat hosszas utazás után lépett szombaton pályára. Szerdán azonban újabb feladat vár a kék-fehérekre, méghozzá az Európa-Kupában, a Brno ellen, hazai környezetben.