-
Rendőrkézen a csaló
Egy 41 éves kecskeméti férfi csaknem 3 millió forinttal károsított meg beteg, tartós felügyeletet igénylő rászorulókat. Mint azt a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság közösségi oldalán írja, a csaló kedden reggel került rendőrkézre, otthonában.
2025.04.09. -
Fehérvári traffipax pontok
Több székesfehérvári helyszínen lesznek traffipaxok az egész Európát érintő ROADPOL által koordinált kampány keretén belül. Április 9-én és 10-én mérni fogják az autósok sebességét például a 81-es főút városi szakaszán, az Új Csóri úton, a Budai és a Berenyi út több szakaszán, valamint a Seregélyesi és a Balatoni úton.
2025.04.08. -
Biztonságban Fejér vármegyében
Közgyűlést tartott a Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség, ahol a tagok beszámoltak az előző év tevékenységéről és meghatározták az idei feladatokat. Fejér vármegyében 103 egyesületben a 4115 polgárőr tavaly összesen 627 304 óra szolgálatot teljesített, az egy polgárőrre jutó órák száma 164 volt, amellyel az országban az élen jártak.
2025.04.06. -
Új katasztrófavédelmi igazgató Fejérben
Ünnepélyes keretek között iktatták be április 4-én a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság új igazgatóját. A Székesfehérváron, a Vármegyeháza dísztermében megtartott eseményen jelen volt az országos katasztrófavédelmi főigazgató, meghívott vendégként pedig a közigazgatási, a társ- és együttműködő szervezetek vezetői, valamint a szomszédos vármegyék katasztrófavédelmi igazgatói.
2025.04.04.
Emlékoszlopot állítottak Fehérváron a Bűncselekmények Áldozatainak Napján
.jpg)
Az Európa Tanács 1990. február 22-én tette közzé a bűncselekmények áldozatainak chartaját, ez a nap azóta is számos országban - 1993. óta Magyarországon is – a Bűncselekmények Áldozatainak Napja. A nap lényege felhívni a figyelmet az áldozatsegítés fontosságára, egyben kifejezésre juttatni, hogy a társadalom, a közösség szolidáris mindazokkal, akik bűncselekmény áldozatává váltak.
Az áldozatsegítés célja, hogy a bűncselekmény vagy tulajdon elleni szabálysértés sértettjei, illetve azok hozzátartozói megfelelő segítséget kapjanak problémájuk megoldásához, jogaik érvényesítéséhez, továbbá enyhüljenek erkölcsi és anyagi sérelmeik.
A rendőrség áldozatvédelemmel összefüggő feladatai közé tartozik az áldozatvédelmi szolgáltatásokról történő felvilágosítás nyújtása az érintetteknek, az áldozatok személyiségi, adatvédelmi, büntetőeljárási jogainak érvényesítésében való segítségnyújtás, az adott eljárás különböző szakaszaiban való tájékoztatás, a segítő szervezetek irányába történő közvetítés és az ismételt áldozattá válás kockázatának csökkentése.