-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Február 28-ig dolgozza ki a Pólus Program elemeit Fehérvár és Veszprém
A kormány döntése alapján Székesfehérvár 2005 októberében – Veszprémmel közösen – csatlakozott a „fejlesztési pólusok” sorához, így Budapest, Pécs, Szeged, Miskolc és Debrecen mellett jelentős fejlesztések megvalósítására kap lehetőséget. Az első egyeztetésre február 3-án pénteken kerül sor Veszprémben, ahol Székesfehérvár polgármestere, Warvasovszky Tihamér és Dióssy László veszprémi polgármester egyeztet a kidolgozandó közös „pólusprogramról”. Fehérvár célja az is, hogy az un. hi-tech iparágak innnovációs központjává váljon: a létrejövő Innovációs Parkban felsőoktatási intézményeknek és szakközépiskolák, szolgáltató központok és technológiai inkubátorház kapna helyet. A további elképzelések között szerepel egy Regionális Közlekedési Központ létrehozása is.
A kormány döntése alapján Székesfehérvár 2005 októberében – Veszprémmel közösen – csatlakozott a „fejlesztési pólusok” sorához, így Budapest, Pécs, Szeged, Miskolc és Debrecen mellett jelentős fejlesztések megvalósítására kap lehetőséget. Az első egyeztetésre február 3-án pénteken kerül sor Veszprémben, ahol Székesfehérvár polgármestere, Warvasovszky Tihamér és Dióssy László veszprémi polgármester egyeztet a kidolgozandó közös „pólusprogramról”.
Schultz György kabinetigazgató elmondta, Fehérvár régóta dolgozik azon, hogy a lehető legjobb fejlesztési stratégiát dolgozza ki. Ennek érdekében a város polgármestere levelet írt a város gazdaságát meghatározó vállaltok vezetőinek, és közel 100 visszajelzést, javaslatot kapott. A gazdasági szereplők részéről jelentős az igény egyetemi műszaki kar, többfunkciós mérőlabor és egy Mechatronikai Tudásközpont kialakítására is. A Pólus Programban kívánja lefektetni a város azt az igényét is, hogy az un. hi-tech iparágak innnovációs központjává váljon: a létrejövő Innovációs Parkban felsőoktatási intézményeknek és szakközépiskolák, szolgáltató központok és technológiai inkubátorház kapna helyet.
A további elképzelések között szerepel egy Regionális Közlekedési Központ létrehozása és az „Alba Airport” projekt keretében a légi közlekedés biztosítása is. Schultz György kabinetigazgató kiemelte a „vásárváros” jelleg erősítését is, ennek létjogosultságát a jelentős ipari termelés mellett alátámasztja az is, hogy Székesfehérváron a legjobb a vásárlóerő a térségben elsősorban annak köszönhetően, hogy közel 72 ezer fő a városban foglalkoztatottak száma. Viszonyításként Veszprémben 35 ezerre tehető a munkahelyek száma, ebből 21 ezer ember dolgozik a lakóhelyén.