Fehérvár KC: győztes rajt a Debrecen ellen

Igazi csapatjátékkal, és jó védekezéssel nyerte meg a bajnokság nyitó fordulójában a Debrecen elleni meccsét a Fehérvár KC. A szünetig jól tartotta magát, többször is vezetett a vendég Loki, a második félidőben azonban már jobban összpontosítottak a fehérváriak, és végül három góllal győztek.
Fehérvár KC – DVSC 23-20 (12-12)
2014.09.03. 20:12 |

Hosszú idő után végre teljes keret állt Bakó Botond, a Fehérvár mesterének rendelkezésére, éppen ideje volt. A Debrecen ellen így kezdőként kapott szerepet a sérülésből felépülő Tilinger Tamara is, aki végül négy góllal segítette győzelemhez az FKC-t. A Debrecen elleni meccset mindkét csapat idegesen kezdte, ezt jelezte, hogy negyedórányi játék után 4-4 állt az eredményjelzőn. Az első félidőben egyik csapat sem tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni, látszott a csapatok nagyon odafigyeltek a védekezésre, végül azonban 30 perc után 12-12 volt az állás.

A második félidőre védekezésben váltott a Fehérvár, és elöl is pontosabban céloztak Kazaiék, nyolc perc elteltével négy szélső gólnak köszönhetően (Csáki 3, Kazai 1) először volt két gól az FKC előnye. Amikor pedig már négy volt közte a vendégek edzője, Varga József jó ütemben kért időt, kettőt faragott is a hátrányból a Loki. A hajrát azonban a Fehérvár bírta jobban, az utolsó percekben már nem is volt kérdés a két pont sorsa, 23-20-ra nyert a Fehérvár KC.

Fehérvár: Kiss, Savko (kapusok), Tanabe, Csáki 5, Tilinger 4, Horváth 1, Bogosavljevic 1/1, Hajduch, Ishitate 5, Herr 2/1, Mayer 1, Kazai 4.