Fehérvár KC: Hazai pofon a Debrecentől

Bebiztosíthatta volna az alapszaksz ötödik helyét a Fehérvár KC a Debrecen elleni bajnokin. Az EHF-Kupa negyeddöntőjének visszavágójára készülő FKC azonban nem tette, a sok hazai hibát hozó találkozón három góllal nyert a motiváltabban kézilabdázó DVSC.
Fehérvár KC – DVSC-TVP 21-24 (9-14)
2014.03.05. 20:33 |

A meccs elején Tilinger góljainak köszönhetően 3-1-re elhúzott a Fehérvár KC. Varga József a vendégek mestere hamar időt is kért, ami után lányai egy 11-2-es sorozatot brodukálva igen csak elléptek a hazaiaktól. Jensen mester is próbálkozott az időkéréssel, de csak a második után látszódott valami változás, ekkor jó néhány percig úgy kézilabdázott a csapat, ahogy Kolozsváron tette, ki is jött egy 3-0 az első félidő hajrájának elején. A szünetben öttel, 14-9-re vezetett a DVSC.

A második félidő első gólját ugyan az FKC szerezte, utána azonban hosszú percekig semmi, ez többek között köszöhető volt a remek napot kofogó Lajtos Nórának is. A kapus több nagy védés mellett három hetest is megfogott, de ki kell emelni a vendégektől Barna Évát is, aki hét gólja mellet olykor önfeláldozóan védekezett. Az FKC játékából ezúttal hiányzott a koncentráció és az átütőerő, beszédes, hogy hat játékos szerzett csak gólt, és csak hárman lőttek egynél többet. Mindemellett ki kell emelni Kazai Anitát, aki a vereség ellenére eddigi legjobb meccsét játszotta Fehérváron, nyolcszor volt eredményes, bizonyította miért igazolták le a nyáron éppen a Debrecentől. A meccs hajrájába már megnyugtató előnnyel fordult a Loki, mely végül három góllal nyert Székesfehérváron.

Az FKC ugyan maradt az ötödik helyen, de sorsa minden bizonnyal a Vác - Békéscsaba mecsen dől majd el, hiszen az utolsó körben a Ferencváros vendégeként hatalmas bravúrra lenne szüksége a csapatnak a pontszerzéshez. Érdekes, hogy a Loki sorsa is a váciak kezében van, Barna Éváék a Békéscsabával harcolnak a középházba jutásért.

Fehérvár KC: Kiss É., Trimmel (kapusok) Azari 4, Vaszari, Tilinger 6(2), Horváth B. 1, Hajduch, Siti E. 1, Herr A., Mayer 1, Kazai 8, Emberovics, Benzal.