Fehérvár KC: tisztes vereség Győrben

A több mint kéthetes szünetet követően Győrben lépett pályára a Fehérvár KC a női kézilabda bajnokság 7. fordulójában. Az FKC megfelelően helytállt a világ jelenlegi legjobb klubcsapata ellen, az ETO 16-11-es félidőt követően 29-21-re nyert a szerda esti találkozón.
Győri Audi ETO KC – Fehérvár KC 29-21 (16-11)
2014.10.22. 20:38 |

Szeptember eleje, vagyis a Békéscsaba elleni mérkőzés óta először lépett pályára a Fehérvárban a térdműtéten átesett Tilinger Tamara, a győri találkozó pedig jó lehetőséget biztosított arra, hogy az átlövő valamennyi meccsrutint szerezzen az EB előtti három nagyon fontos bajnoki, valamint az Érd elleni kupameccsre. Győrben a hazaiak hamar háromgólos előnyre tettek szert, az első fehérvári találatot az utóbbi időben remek formát mutató Hajduch Csenge szerezte. A 12. percben előbb Tilinger értékesített egy hetest, amivel feljött az FKC 5-4-re, majd Ishitate lövése után már egyenlő volt az állás, de a 19. percben is még 7-7 állt az eredményjelzőn. Ezután rákapcsolt az ETO és szünetre ötgólos előnyt épített ki.
A második félidő elején sokáig stabilizálódni látszott a 4-5 találatos különbség, de megint sebességet váltott a Bajnokok Ligája címvédője, és tíz perccel a vége előtt már tíz volt közte. A hajrában sikerült kicsit közelebb kerülnie ellenfeléhez a Fehérvárnak, Becséri Kitti negyedik gólja állította be a 29-21-es végeredményt. A Fehérvár KC védekezésére megint nem lehetett panasz, hiszen kevesen ússzák meg harminc kapott gól alatt a Győr otthonában. Az FKC legközelebb jövő pénteken (10.31) az MTK ellen, hazai környezetben lép pályára.

Fehérvár: Kiss É. – Csáki, Hajduch 3, Isitate 2, Horváth B., Lackovic 7, Kazai. Csere: Szavko (kapus), Bogoszavljevics, Tilinger 2, Mayer 2, Becséri 4, Tanabe, Májer 1, Szemenyei, Hrabovszky.

(Fotó: gyorietokc.hu)