Fehérvár KC: továbbjutás "ellenszélben"

Kettőt megőrzött háromgólos előnyéből a Fehérvár KC a Vác elleni visszavágón az EHF-Kupa nyolcaddöntőjében. Tilinger Tamaráék végig tapadtak a Konkoly Csaba dirigálta együttesre, és annak ellenére is kiharcolták a továbbjutást, hogy finoman fogalmazva sem fújtak tökéletesen a bolgár játékvezetők.
Vác – Fehérvár KC 25-24 (13-12), összesítésben a Fehérvár jutott tovább 46-44-el.
2014.02.08. 18:11 |

Azari Fruzsina indításgólja adta meg a meccs alaphangját, a nyolcadik percben a szélső második góljával pedig már 4-2-re vezetett a Fehérvár, így összesítésben ekkor öttel volt jobb a Vácnál. Erre azonban egy 7-1-es rohammal reagált a Vác, és máris Kamperék álltak továbbjutásra. Ekkor már lehetett látni, hogy nem csak a hazaiakkal, de a bolgár játékvezető párossal is meg kell küzdenie a fehérvári lányoknak. Kiss Éva remekül védett, és támadásban is jöttek a figurák, ennek köszönhetően nyolc perc alatt egalizált az FKC. A szünetben 13-12-re vezetett a Vác, nyílt volt minden.

Gyors gólváltásokkal indult a második félidő, a fiatal Hámori nyitotta a sort, amire a legjobb fehérvári meccsét játszó Herr válaszolt, majd jött Azari, és ismét Hámori, közben pedig Kamper hagyott ki büntetőt. A folytatásban kemény, olykor durva meccs zajlott a pályán, a büntető és kiállításarány azonban túlzó volt a hazaiak javára. A döntő talán éppen az volt, hogy Tilingerék nem hagyták, hogy ez megzavarja őket, és egyszer sem engedték el kettőnél nagyobb távolságra a Vácot. Az 58. percben Azari lőtt remek gólt, amivel el is döntötte a találkozó sorsát, két perccel később pedig már egymás nyakába ugrálva ünnepelték a továbbjutást a fehérváriak. Összesítésben 46-44-el jutott az EHF-Kupa legjobb nyolc csapata közé!

Az FKC gólszerzői: Tilinger 7(2), Azari 5, Herr A. 5(1), Mayer 3, Vaszari 1, Emberovics 1, Kazai 1, Siti E. 1