Fehérvári aranyérem a masters súlyemelő-világbajnokságon

Véget ért a németországi masters súlyemelő világbajnokság. melyen ötven ország, mintegy nyolcszáz versenyzője indult. A kétszeres Európa-bajnok Bódis–Szabó Katinka a Fehérvár Rugby Club súlyemelője a W-35 75 kg kategóriában világbajnok lett. Katinka szakításban 69, lökésben 83 kilogrammot teljesített, ezzel összetettben (152 kg) két kilogrammal előzte meg a második helyezettet.
2016.10.10. 09:00 |
A fehérvári versenyzőnő a 64 kg-ot sikeresen kiszakította, azt követően a 68 kg nem sikerült. Emeltette a súlyt 69 kg-ra, és sikerrel próbálkozott.. Katinka első lökését 77 kilóval sikeresen teljesítette, majd egy 82 kg-os sikertelen kísérlet után 83 kilóval próbálkozott, sikerrel.  A holland Hermans Leikét előzte meg összetettben.
Szerdán Gyolcsos Ferenc lépett dobogóra M 55 kategóriában a 105 kg-os súlycsoportban, és az ötödik helyen végzett.. Szakításban 90, lökésben 115 kg volt az eredménye. Utóbbi, valamint az összetett 205 kilós eredménye is új oprszágos csúcs.
„Nagy nap ez a Fehérvár Rugby Club életében, a súlyemelő szakosztály négyéves fennállása óta ezek a legszebb eredmények. Bódis-Szabó Katinkát az első helyre vártam, Gyolcsos Ferencet pedig pontszerzőként reméltem, így is lett!” - nyilatkozta Bakos Károly vezetőedző.