-
Szerencsehozó lencse 2025
Már 13. alkalommal indította az új évet szerencsehozó lencsével Székesfehérvár. A város lakói, az ünnepeket itt töltő vendégek, barátok, családtagok együtt ültek le a Palotai kapu téren felállított asztalokhoz és fogyasztottak el jóízűen egy tál lencsét.
2025.01.01. -
Buli utáni takarítás
A szilveszteri mulatságot követően január 1-jén reggel hatkor kezdte a Városgondnokság a belvárosi takarítási munkákat tizenöt emberrel, valamint további két köztisztasági járat a lakótelepeken gyűjti össze az ünneplés után keletkezett hulladékot.
2025.01.01. -
Boldog új évet Székesfehérvár
Szilveszter éjszakáján megtelt a Zichy ligeti színpad előtti tér, éjfélkor az ünneplők közösen énekelték el a Himnuszt, majd tovább folytatódott a mulatság. A buli este nyolckor kezdődött a Zichy-színpadnál, ahol idén sem volt hiány maszkokból, maskarákból: a kalapok, ördögszarvak és a színesen pompázó póthajak mellett előkerültek a szilveszteri bulik elengedhetetlen kellékei, a világító rudak, karkötők és ledes szemüvegek is.
2025.01.01. -
Sóstón búcsúzott a nap
2024 utolsó napján téli ruhába öltözött és ködbe burkolózott Székesfehérvár. Az idei év utolsó szemmel is látható naplementéjét még december 29-én a Sóstó kilátójából szemléltük és fényképen is megörökítettük, hogy emlékeztessen minket a tegnapra és reménnyel töltse el a szívünket holnapra.
2024.12.31.
Fehérvári diák sikere a 33. Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyen
A 33. Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyt (China Adolecents Science and Technology Innovation Contest) 2018-ban Kínában, Csungkingban rendezték meg augusztus 14-e és 20-a között. A megmérettetés nemzetközi résztvevői között Magyarországot Laufer Tamás Jónás, a 27. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 3. helyezettje képviselhette, aki a MATEHETSZ (Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége) támogatásával, a Nemzeti Tehetség Program keretében utazott ki a versenyre.
A legjobb nemzetközi projekteket díjjakkal jutalmazzák. A magyar versenyző az Egyensúly befolyásolásának kutatása 2.0, avagy balesetek megelőzése okostelefonnal című pályamunkájával, ami az alkohol, egyensúlyra kifejtett hatását mérő balesetmegelőző alkalmazás, bronzérmet nyerte el a nemzetközi projektek közül, valamint elnyerte a CASTIC csapat legnépszerűbb versenyző különdíját is.
A rendezvényen a magyar díjazott meghívást kapott a luxemburgi innovációs versenyre és a tavaszi pekingi nemzetközi versenyre is. A verseny egyik zsűritagja meghívta a shanghaji Tongji Egyetemre, egy másik zsűritagtól pedig meghívást kapott a Nankai Egyetemre is.
A versenyt 1985 óta minden évben más-más kínai városban rendezik meg, célja, hogy elősegítse a kreatív gondolkodást és tanulást a diákok között, tudományos és műszaki területen. A versenyre évente több mint 500 diák kvalifikálhatja magát Kínából, Hongkongból és Makaóról. Idén 41 külföldi országból, csaknem 250 nemzetközi résztvevője volt a megmérettetésnek.