-
Iskolába hívogató programok
Az iskolába készülő nagycsoportos óvodásoknak és szüleiknek érdemes figyelemmel kísérni a székesfehérvári általános iskolák honlapját, közösségi oldalát, ahol az iskolába hívogató programok időpontját közzéteszik. Novemberben és decemberben 17 helyszínen várják délutánonként a családokat.
2024.11.21. -
100 fát ültetettek
90 keskenylevelű kőrist és 10 ginkgo biloba páfrányfenyőt ültettek el a Városgondnokság kertészei a Mondelez Hungária Kft. székesfehérvári üzemének jóvoltából a Bregyóban. A 100 fa az ARAK idei jubileumát szimbolizálja és része annak a zöldítési projektnek, amit a Mondelez a napelemparkjának kialakításához kapcsolódóan kezdett el.
2024.11.21. -
Pénteken 16:30-kor nyit
Idén már közel ezer négyzetméterre növelt jégfelülettel és ötven méter hosszú jégfolyosóval, változatlan árakkal, megújult büfével várja a Kori Liget a téli sportok szerelmeseit a Zichy ligetben. November 22-én, pénteken 16:30-kor nyit a Kori Liget. Ezen a délutánon a pálya használata ingyenes lesz és mindenkit egy pohár meleg teával várnak!
2024.11.21. -
Ciszterci Médianapok
Első alkalommal szervezte meg a székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium a Ciszterci Médianapokat. A média iránt érdeklődő budai, egri és pécsi ciszteres diákok a kétnapos program során megismerik a Ciszterci Médiacentrum működését, és egy tréninget követően közösen készítik el a csütörtök reggeli napindító műsort, amely november 21-én 07.05 és 08.25 óra között lesz hallható a Mária Rádióban.
2024.11.20.
Fehérvári egyetemista sikere a Richter MindRun versenyen
A Z generáció mentális egészségfejlesztése, egészségmegőrzése témakörben a szakmai zsűri szerint legjobb megoldást nyújtó, első helyezett csapat tagja volt a fehérvári egyetemista, Bíró Gergő Zalán is.
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Karának harmadéves hallgatója az eredményhirdetést követően számolt be a élményekkel teli, sikeres csapatmunkáról. Második alkalommal szervezte meg kreatív gondolkodású és széleskörű ismeretekkel rendelkező fiatalok részére a Richter MindRun versenyt a nagy múltú, magyar gyógyszergyártó cég. Az ötletversenyre egyetemtől és szakiránytól függetlenül nevezhettek az ország felsőoktatási intézményeibe járó hallgatók. A fehérvári Bíró Gergő Zalán, az SZTE orvosi karának harmadéves hallgatója is – olvasva a versenyfelhívást – jelentkezett a megmérettetésre.
„Egy több kérdésből álló jelentkezési lapot kellett kitöltenünk, majd beküldenünk. Ezt követően értesítették azt a harminc diákot, köztük engem is, akik részt vehettünk a Balatonszemesen rendezett 24+1 órás (tudni illik, éppen október utolsó hétvégéjén, a téli időszámítás kezdetén rendezték meg az eseményt) ötletversenyen. A program egy felkészítőnappal indult, ahol különböző csapatépítő játékok segítségével ismerkedtünk meg egymással, közben a mentorok már figyelemmel kísértek bennünket, majd a nap végén kijelölték a hatfős csapatokat. Ezen kívül pénteken meghallgathattuk Szilágyi Áron háromszoros világbajnok kardvívó és Polgár Judit nemzetközi sakknagymester rendkívül inspiráló előadásait is.” - meséli az előkészületekről Gergő. Zsiros László Róbert, a Szertár Projekt alapítója – mint mentor – a fehérvári orvostanhallgató mellett Gyulai Mártont (ELTE-BME, biotechnológia MSc), Hardy-Schuch Nikolát (PPKE, molekuláris bionika), Kovács Bence Zoltánt (ELTE, pszichológia), Bolf Nándort (PPKE, mérnök-informatikus) és Gelencsér Rebekát (SE, Általános Orvostudományi Kar) választotta egy csapatba. Egy rövid ismerkedést követően már együtt várták izgatottan a verseny kezdetét, hiszen ekkor tudták meg, mi lesz a rájuk váró feladat.
„A 25 óra alatt voltak rövidebb hullámvölgyek, ami egy ilyen hosszú és szellemileg megerőltető munkafolyamat során természetes, de sosem ugrottunk egymásnak, nem szóltuk le a másik ötletét. Mentorunk mindvégig biztatott minket, vidámságával és tudásával is aktívan segítette a munkánkat.” – mondja Gergő, aki büszkén meséli azt is, hogy az öt csapatból egyedül ők kerestek offline megoldást a felvetett problémára.
Érdekességként említette, hogy a csapat hat tagja közül majdnem mindenki életének része valamilyen szinten a zeneművészet, és diák-, illetve civil szervezetek tagjaként minden csapattársa megélte a közösséghez tartozás élményét. Tapasztalataikat: az alkotást, az egymás felé fordulást, a siker és sikertelenség egészséges kezelését gyúrták össze különböző szakterületekről hozott tudásukkal, és szeretnék átadni mindezt egy új ifjúsági program keretében kortársaiknak a felsőoktatási intézményekben. November 23-ára a Richter Gedeon Nyrt. székházába a verseny összes résztvevőjét meghívták a vállalat képviselői egy találkozóra.
Az egyetemisták és középiskolások megmérettetésének sora Székesfehérváron is hamarosan folytatódik, hiszen második alkalommal hirdette meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok egy kisfilm elkészítésével nevezhettek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 17-én kezdődő 24 órás döntőbe.