Fehérvári Fogyasztókért Szakmai Díj 2021 - példamutató vállalkozásokat díjaztak

Az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata évről évre Fehérvári Fogyasztókért Szakmai Díjban részesíti azokat a helyi vállalkozásokat, cégeket, amelyek tevékenységük során szem előtt tartják a felelősségteljes etikus piaci magatartást. Gyártás kategóriában a TortaPalota, szolgáltatás kategóriában az Öreghegyi Patika, kereskedelem kategóriában a Pinke Szivárvány Bt. kapta az elismerést.
2021.05.11. 15:14 |
Fehérvári Fogyasztókért Szakmai Díj 2021 - példamutató vállalkozásokat díjaztak

Idén is olyan egyéni és társas vállalkozásokat, nonprofit szervezeteket jelölhettek a Fehérvári Fogyasztókért Szakmai Díjra, amelyek Székesfehérváron végzik tevékenységüket.

Közülük választotta ki az Alapítvány azt a kereskedőt, üzletet illetve gyártót, akit érdemesnek tartott az etikus és felelősségteljes piaci magatartása alapján az elismerésre. A díjat három kategóriában adományozták. A díjat Róth Péter, Székesfehérvár Megyei Jogú Város alpolgármestere, Németh László, az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért kurátora és Domokos Tamás, a Kodolányi János Egyetem Fejlesztő Szociológia Kutatótanszék tanszékvezetője adta át.

Gyártás kategóriában a TortaPalota, szolgáltatás kategóriában az Öreghegyi Patika, kereskedelem kategóriában a Pinke Szivárvány Bt. kapta az elismerést.

"Nehéz hónapok állnak mögöttünk és az újraindítás első időszakában különösen fontos az, hogy példát állítsunk a város gazdasági életének szereplői elé" - fogalmazott Róth Péter alpolgármester a díjátadón, kiemelve, hogy a három díjazott cég tevékenysége példa lehet a fehérvári vállalkozások számára.

Németh László, az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért kurátora elmondta, hogy nagyon sok panaszüggyel találkozik mostanában is, főleg a lakásfelújítás területén, ahol sokan megpróbálták kijátszani a rendelkezéseket és néhány ügyeskedő azzal téveszti meg a fogyasztókat, hogy azt mondják, elengedik az áfát, így olcsóbb lesz a kivitelezés. Az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért kurátora a pozitív példákról is szólt, kiemelve a díjazott a cégeket, akik etikus piaci magatartással érdemelték ki a fogyasztók bizalmát.

Domokos Tamás, a Kodolányi János Egyetem Fejlesztő Szociológia Kutatótanszékének tanszékvezetője a díjátadón arról beszélt, hogy most, a koronavírus-járvány okozta helyzet kapcsán a társadalomnak is meg kellett ismerkednie a "reziliencia" fogalmával, amivel korábban a pszichológia foglalkozott. A pszichológia abban az értelemben használja a fogalmat, hogy azt a tulajdonságot vagy képességet jelöli, amikor az ember gyorsan vissza tudja nyerni eredeti, jó állapotát testi-lelki szenvedés, illetve nehéz élethelyzetek átélése után.

"Ezt a közösséget, amiben élünk, kívülről támadások érhetik, aminek sokféle formája lehet. Ahhoz, hogy ezek kivédésére felkészültek legyünk és az újjáépítésben jeleskedjünk, képessé kell válni arra, hogy közösségünket megvédjük a negatív hatásoktól" - fogalmazott Domokos Tamás, hozzátéve, hogy környezeti, vagy gazdasági hatások miatt bármikor bekövetkezhetnek olyan események, amikor helyre kell állítani a saját közösségünket, a helyreállításban pedig mindig a partnerség a legfontosabb. "Ez a díj is egy partnerség, a fogyasztói oldal és a szolgáltatásokat nyújtók közötti kooperációról szól. Azokat díjaztuk, akik etikus piaci magatartással, a fogyasztói civil szempontokat is szem előtt tartva a közösség javára végzik szolgáltatásukat: ilyen vállalkozókra van szüksége Székesfehérvár közösségének." - tette hozzá.

A díjat hagyományosan a Fogyasztók Világnapjához kapcsolódóan adományozzák, a díjátadóra azonban idén márciusban nem kerülhetett sor a járványhelyzet miatt. A világnapot 1983 óta ünneplik világszerte. John F. Kennedy amerikai elnök 1962. március 15-én hirdetett ki egy történelmi nyilatkozatot, melyben a négy alapvető fogyasztói jogot (jog a biztonsághoz, az információhoz, a választáshoz és a képviselethez) foglalta össze, az évek során ezek száma nyolcra emelkedett, kibővült a meghallgatás, a kártérítés, az oktatás és az egészséges környezethez való joggal.

A 2021-es év díjazottjai:

Kereskedelem kategória: Pinke Szivárvány Bt.

A családi vállalkozás 1994-ben indult útjára. Az évek alatt folyamatosan bővült a festékkínálat, sokféle keverőrendszer található az üzletben és az ezekhez kapcsolódó segédanyagok, amelyek mind az autós, mind az ipar, mind a lakosság igényeit kielégíti. Pinke László, mint tulajdonos, folyamatosan részt vesz az üzlet napi működésében a kiszolgálás, a színkeverés, szakmai tanácsadások és az árubeszerzés területén.

Szolgáltatás kategória: Öreghegyi Patika

2006 júniusában, családi vállalkozásként nyílt meg az Öreghegyi Patika. Dr. Magyar Tamás és dr. Magyarné dr. Tóth Katalin mindketten gyógyszerészek, családjaikban több egészségügyi, gyógyszertári dolgozó is volt. A nyitástól kezdve igyekeztek egy családias légkörű gyógyszertárt üzemeltetni – mind a munkatársakat, mind a vásárlókat tekintve. A vásárlóik nagy részét régóta ismerik, figyelemmel tudják kísérni a változásokat az egészségükben, életükben.

Gyártás kategória: TortaPalota

A TortaPalota 2015-ben nyitotta meg kapuit a Géza utcában. Szabari Éva cukrász különleges dizájnú, igényes tortákat készített nemes alapanyagok felhasználásával. A finom tortáknak híre ment, és az elégedett vevők szorgalmazták, hogy készüljenek születésnapi torták és sütemények is, melynek következtében nyílt meg a Géza utcai műhely mellett egy üzlet a ZONE Bevásárlóparkban tavaly. Jelenleg 5 fővel működik a vállalkozás.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.