-
Alba Expo 2025
Építőipari kiállítást szervez április 25-én, pénteken Székesfehérváron az Otti Manufactura. Az Alba Expon a pályaválasztás előtt álló és a szakoktatásban tanuló diákokat is várják, akiknek a workshopokon lehetősége nyílik arra is, hogy tapasztalatot és motivációt szerezzenek a szakma jeles képviselőitől, a kiállító gyártóktól, forgalmazóktól.
2025.04.17. -
GISopen Székesfehérváron
Április 23-a és április 25-e között 29. alkalommal rendezi meg a GISopen konferenciát az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara. Az évente megrendezésre kerülő konferencia a földmérés, földügy és geoinformatika területén hagyományosan vezető konferenciának számít.
2025.04.17. -
Számítógépeket kapott a Váci
Nagysebességű háttértárolóval felszerelt ötven darab számítógépet és hozzájuk tartozó új monitorokat, billentyűzetet adományozott a Székesfehérvári SZC Váci Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium számára a PatikaPlus Gyógyszertárak. A már „hadrendbe” állított gépeket hivatalosan kedden adták át az intézmény számára.
2025.04.08. -
Új központ a Trimetriknél
A vasúti és a közúti járművekhez készít komplex és korszerű, fröccsöntött műanyag alkatrészeket a Trimetrik Kft., amelynek új, több mint 2 milliárd forintból elkészült központi termelőgyárát pénteken adták át az Alba Ipari Zónában.
2025.03.28.
Fehérváron is bemutatták az Országos Vállalkozói Mentorprogramot

Fejér megyében 5 vállalkozás kapcsolódik be mentorként a programba: 3 vállalkozás beszállítás terén és 2 vállalkozás az exportfejlesztés, külpiacra lépés terén.
Azt, hogy a térség vállalkozói milyen feltételekkel jelentkezhetnek mentoráltnak, azt a vallalkozztudatosan.hu oldalon elhelyezett pályázati kiírásból tudhatják meg, és online adhatják be jelentkezésüket. A kamara a jelentkezők számára közzétett egy információs kiadványt az fmkik.hu oldalon, amelyben bemutatja a mentorcégeket. A várhatóan 12 hónapos csoportos mentorálás során a 12-12 beszállítói és külpiaci mentorálandó kkv résztvevők rendelkezésére áll majd online tananyag, szakértői-tanácsadói támogatásban részesülnek, biztosítják számukra a mentorokkal való személyes találkozás lehetőségét.
Az Országos Vállalkozói Mentorprogram 3,3 milliárd forint európai uniós támogatással valósul meg, 2020 végéig (GINOP-1.1.2-VEKOP-17-2018-00001). Célja, hogy a magyar tulajdonú kis- és középvállalkozások versenyképessége, hatékonysága erősödjön. A program keretében minimum 500 mikro-, kis- és középvállalkozás számára elérhetővé válik egy tapasztalt vállalkozókból, szakemberekből álló mentorhálózat, országosan és térítésmentesen.
A projekt négy fő pilléren alapul: szakmai mentorálás (beszállítói és külpiaci), személyes mentorálás fiatal-, női-, generációváltó vállalkozások számára, elérhetővé válnak pénzügyi és vállalkozói szemléletformáló tartalmak, valamint minimum 1.500 vállalkozás személyes pénzügyi tanácsadásban részesül.
Az Országos Vállalkozói Mentorprogramot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, illetve a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvánnyal konzorciumi együttműködésben valósítja meg.