Fehérváron is bemutatták az Országos Vállalkozói Mentorprogramot

Csütörtökön a Gazdaság Háza adott otthont az Országos Vállalkozói Mentorprogram Fejér megyei nyitórendezvényének. A program lehetőséget biztosít térségünk magyar tulajdonú kis- és középvállalkozóinak, hogy a beszállítóvá válás és a nemzetközi piacra lépés terén fejlődjenek, piacképes tudásra tegyenek szert.
2019.09.05. 16:56 |
Fehérváron is bemutatták az Országos Vállalkozói Mentorprogramot

Fejér megyében 5 vállalkozás kapcsolódik be mentorként a programba: 3 vállalkozás beszállítás terén és 2 vállalkozás az exportfejlesztés, külpiacra lépés terén.

Azt, hogy a térség vállalkozói milyen feltételekkel jelentkezhetnek mentoráltnak, azt a vallalkozztudatosan.hu oldalon elhelyezett pályázati kiírásból tudhatják meg, és online adhatják be jelentkezésüket. A kamara a jelentkezők számára közzétett egy információs kiadványt az fmkik.hu oldalon, amelyben bemutatja a mentorcégeket. A várhatóan 12 hónapos csoportos mentorálás során a 12-12 beszállítói és külpiaci mentorálandó kkv résztvevők rendelkezésére áll majd online tananyag, szakértői-tanácsadói támogatásban részesülnek, biztosítják számukra a mentorokkal való személyes találkozás lehetőségét.

Az Országos Vállalkozói Mentorprogram 3,3 milliárd forint európai uniós támogatással valósul meg, 2020 végéig (GINOP-1.1.2-VEKOP-17-2018-00001). Célja, hogy a magyar tulajdonú kis- és középvállalkozások versenyképessége, hatékonysága erősödjön. A program keretében minimum 500 mikro-, kis- és középvállalkozás számára elérhetővé válik egy tapasztalt vállalkozókból, szakemberekből álló mentorhálózat, országosan és térítésmentesen.

A projekt négy fő pilléren alapul: szakmai mentorálás (beszállítói és külpiaci), személyes mentorálás fiatal-, női-, generációváltó vállalkozások számára, elérhetővé válnak pénzügyi és vállalkozói szemléletformáló tartalmak, valamint minimum 1.500 vállalkozás személyes pénzügyi tanácsadásban részesül.

Az Országos Vállalkozói Mentorprogramot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, illetve a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvánnyal konzorciumi együttműködésben valósítja meg.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.