-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Fejleszt és létszámot bővít a székesfehérvári tejüzem
Az Alföldi Tej Értékesítő és Beszerző Kft. (ATÉB) újabb fejlesztést hajtott végre székesfehérvári tejüzemében, és új dolgozók felvételét tervezi. Jelentősen bővítették az ultramagas hőmérsékleten hőkezelt (UHT) tejet előállító gépkapacitást, továbbá bevezették a 21 napos tej előállítását lehetővé tevő, úgynevezett ESL-technológiát.
2009.05.05. 20:26 |
Az Alföldi Tej Értékesítő és Beszerző Kft. (ATÉB) újabb fejlesztést hajtott végre székesfehérvári tejüzemében, és új dolgozók felvételét tervezi. Jelentősen bővítették az ultramagas hőmérsékleten hőkezelt (UHT) tejet előállító gépkapacitást, továbbá bevezették a 21 napos tej előállítását lehetővé tevő, úgynevezett ESL-technológiát.
A fejlesztéseket a növekvő export indokolja. A román, szlovák, cseh, bolgár piacokra az ottani nagyobb üzletláncoknak szállítanak sajátmárkás tejtermékeket, továbbá Szlovákiában megjelentek egy új exportmárkával.
A cég tavaly éves átlagban 200 millió liter, naponta 800 ezer liter tejet dolgozott fel. Az alapanyagot 146 tagtermelőtől, illetve 35-40, a régióban működő termelőtől vásárolja. A feldolgozóüzem 110 féle terméket állít elő. Tavaly 41 milliárd forint nettó árbevétel mellett 290 millió forint veszteséggel zárt a 450 dolgozót foglalkoztató cég. Az ügyvezető közölte: az idei évi üzleti tervükben hasonló forgalomra számítanak, s az év során 300-310 millió liter tej felvásárlását tervezik. A fejlesztésekkel párhuzamosan a cég mintegy 20 dolgozó felvételét tervezi Székesfehérváron.
A székesfehérvári tejüzemet az ATÉB a 2004 szeptemberében felszámolás alá került Parmalat Hungaria Tejipari Rt.-től még 2005 novemberében vásárolta meg. A tulajdonosok folyamatosan fejlesztenek, az idén januárban adták át a társaság új logisztikai központját, amely csaknem egymilliárd forintos költséggel, európai uniós támogatással épült meg.