-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
3,4 milliárdos beruházás-sorozat részeként avatták fel a Karsai Alba Kft. új gyártócsarnokát
A Karsai Alba Kft. – a száz százalékban magyar tulajdonú Karsai Holding Zrt. cégcsoport tagjaként – több mint 30 éve foglalkozik a magyar és a külföldi gyógyszeripari vállalatok kiszolgálásával, melyeknek fröccsöntött dekorációval ellátott termékeket szállít.
Az új üzemcsarnok átadó ünnepségén Karsai Béla, a Karsai cégcsoport tulajdonosa elmondta, hogy a belföldi piac ellátásán túl jelentős exporttervei is vannak a társaságnak.
Ezen beruházás megvalósításával egy új útra is lépett a Karsai Alba Kft., amely még sok kihívás közepette biztos munkahelyeket, izgalmas termékfejlesztéseket lesz képes a következő évtizedekben megvalósítani, és egyben öregbíteni a magyar polimer ipar hírnevét.
Törő Gábor országgyűlési képviselő szólt arról, hogy a járvány okozta gazdasági visszaesés után, a kormány gyors és határozott intézkedéseinek köszönhetően, a magyar gazdaság hamarabb talpra tudott állni, mint a környező országok. Az új munkahelyek létrehozásához és a már meglévők megőrzéséhez nyújtott támogatás mellett – mint a mostani ünnepi alkalom is jól mutatja – a székesfehérvári gazdaság szereplői is az új technológiák bevezetésével, az új piac felé való nyitással mindent megtesznek a város és a térség gazdaságának erősítse érdekében.
Az értékteremtés, az értékmegőrzés, az új terület és az itt használt legújabb technológia az, amely segíti a város iparának azt a célzott növekedési pályáját, hogy az heterogén legyen.
Ne egy-egy iparágra, cégcsoportra építkezzünk, hanem a biztonság és stabilitás okán minél több terület legyen jelen Székesfehérváron, hangsúlyozta a város polgármestere. Dr. Cser-Palkovics András köszöntőjében kiemelte: a város gazdasági növekedése nemcsak az elmúlt évhez, hanem a 2019-es évhez képest is rekordnagyságú lehet 2021-ben. A töretlen fejlődés érdekében az önkormányzat mindent megtesz, támogatja a kis- és középvállalkozásoknak a kormány által nyújtott kedvezményét. A város az építményadó bevezetésének elhalasztásával is hozzájárul a gazdasági növekedés támogatásához.
A székesfehérvári üzemet Varga Mihály pénzügyminiszter ünnepélyes keretek között adta át.
Az egészségipari beruházások támogatásával egy olyan ágazat megerősödését segítjük, amely hosszú távon is erősítheti a magyar gazdaság versenyképességét – jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter. Az új pipettagyártó üzem része annak a 3,4 milliárdos beruházás-sorozatnak, amelyet az Egészségipari Támogatási Program (ETP) keretein belül a kormány 2,9 milliárd forinttal segített. A Karsai Alba beruházása megfelel annak a kettős célnak, amelyet a kormány kitűzött az egészségipar fejlesztését segítő program elindításakor – hangsúlyozta Varga Mihály. Mint mondta: az első és legfontosabb cél a hazai egészségipar fejlesztése, hogy az egészségügyi védőeszközök terén is képesek legyünk az önellátásra, Magyarország ne legyen kiszolgáltatva a külföldi piacoknak. Ugyanennyire fontos az is, hogy a megvalósuló beruházások emeljék a magyar cégek nemzetközi versenyképességét és erősítsék külpiaci jelenlétüket, ez a kulcsa az újrainduló világgazdaságban való sikeres helytállásnak, tette hozzá a tárcavezető. Varga Mihály emlékeztetett: ehhez jó alapot ad, hogy a magyar gazdaság teljesítménye már most meghaladja a járvány előtti szintet, miközben az uniós országok többségében erre még várni kell. A növekedés mértéke idén rekord magas lehet, elérheti a 7-7,5 százalékot, míg a munkahelyek száma minden korábbinál magasabb, több mint 4 millió 700 ezren dolgoznak.
Az ünnepi köszöntőket követően Spányi Antal megyéspüspök megáldotta az új üzemcsarnokot, majd Karsai Béla és Varga Mihály közösen indította el a pipettahegyeket előállító gyártósort. Az összesen csaknem 3,4 milliárd forintos fejlesztéshez a kormány 2,9 milliárd forint támogatást nyújtott. A közel 400 négyzetméteres tisztateres csarnokban két méret gyártására alkalmas gépsort telepítettek. Az itt található szerszámok, valamint az automatizálás és a robottechnológia nagyrészben magyar gyártók keze munkáját dicséri, amelyek éves szinten 250 millió db pipettahegy előállítására képesek. A vállalkozás már most is nemzetközileg elismert középvállalatnak számít, árbevételének több mint fele exportból származik, a világ 22 országában ismerik termékeit.