-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23. -
Kézműves vásár a Jancsárkertben
Az utolsó ajándékok beszerzése mellett lehetőség volt a legkisebbeknek kézműveskedni, és minden látogatót megvendégeltek egy bögre teával, kávéval, süteménnyel.
2024.12.23.
Felavatták Demeter Vilmos és a legjobb sportolók dicsőségfalát a Széchenyiben
Mostantól már nem csak az iskolai sportcsarnok és egy emléktába, hanem dicsőségfal is őrzi Demeter Vilmos nevét a Széchenyiben.
A csarnok előterében három tabló látható, egyik az iskola meghatározó testnevelőjének, Székesfehérvár Díszpolgárának életútját mutatja be, a másik kettőn pedig sportáganként felsorolják azt a 138 sportolót, akik kiemelkedő eredményeikkel dicsőséget hoztak az iskolának és Székesfehérvárnak.
Az Önkormányzat nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester méltatta Vili bácsi egykori diákjainak, családtagjainak és sporttársainak összefogását.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester hangsúlyozta, hogy nagyon meghatódottan jött az eseményre, egyúttal köszönetét fejezte ki a kezdeményezést megvalósító egykori diákoknak és tanároknak. „Egészen biztos, hogy a 85. jubileumi esztendő sem fog nyomtalanul eltűnni. Itt marad a dicsőságfal, melyet a sportcsarnokba berohanó, vagy onnan kirohanó diákok megnézhetnek, és rájöhetnek, hogy valóban egy nagymúltú intézménybe járnak.” – fogalmazott. Hozzátette: Demeter Vilmos – vagy ahogy a legnagyobb tisztelettel és szeretettel hívták, Vili bácsi – sokat adott az iskola és a város közösségének, meghatározó személyisége és nagybetűs polgára volt Székesfehérvárnak. A tablók nagyon sok olyan sportoló nevét megörökítik, akik Széchenyisek voltak és különböző sportágakban nagyszerű eredményeket értek el iskolai, városi, országos vagy nemzetközi versenyeken.
Poór Mária, a Széchenyi igazgatói jogkörben eljáró igazgatóhelyettese beszédében hangsúlyozta, hogy náluk mindig jelen volt a sport szeretete.
Az iskolába érkező vendégek mindig rácsodálkoznak arra a több mint 100 kupára, melyet a tanulók gyűjtöttek össze versenyeredményeikkel. A sikerekben szerepe volt az inspiráló környezetnek és a tanárok elhivatottságának is. Demeter Vilmos meghatározó példa az iskola sportéletének alakulásában. 1943 és 1979 között főállású tanárként, majd még 20 évig nyugdíjasként dolgozott azért, hogy a diákjai megszeressék a sportot, kötődjenek az iskolájukhoz és egymáshoz. Tanítványai évek múlva is figyelemmel kísérik az intézmény életét, ápolják egykori tanáruk és edzőjük emlékét. Ők voltak a mozgatórugói a sportcsarnok névadásának és a táblaavatásnak is.
Ugyancsak köszöntötte a résztvevőket Korecz Tibor egykori Széchenyis tanuló, aki tevékenyen közreműködött az emlékfal létrehozásában. Mint fogalmazott, Vili bácsi olyan pedagógus volt, aki azon túl, hogy a testnevelést tanította, figyelemmel kísérte és segítette diákjainak életútját. „Jó hangulat volt akkor, előfordult, hogy az egykori kosarasok a szünetben, a szertárban megszegtek egy kétkilós kenyeret, megkenték zsírral és így falatoztak.” – idézte fel példaként. Korecz Tibor köszönetét fejezte ki Demeter Vilmos családtagjainak, Székesfehérvár polgármesterének és mindenkinek, akik segített az emlékfal létrehozásában.
A tablók leleplezése után a résztvevők megkoszorúzták a Sportcsarnok falán található Demeter Vilmos emléktáblát.