Felelőtlenül ne ajándékozzunk nyulat Húsvétra

  Háziállatot tartnai rendkívül felelős dolog, ezért vásárlás előtt mindenki fontolja meg, tudnak-e majd tartósan jó gazdái lenni a húsvétra ajándékozott nyulaknak. Az ünnepet követő napokban-hetekben minden évben tömegével adják le az otthonoknak az állatokat vagy engedik őket szabadon. Ezért habár nagy megelepétést lehet okozni egy nyuszival, hatalmas felelőséggel jár!
VIDEÓ a cikkben!
2013.03.28. 07:05 |
 Háziállatot tartnai rendkívül felelős dolog, ezért vásárlás előtt mindenki fontolja meg, tudnak-e majd tartósan jó gazdái lenni a húsvétra ajándékozott nyulaknak. Az ünnepet követő napokban-hetekben minden évben tömegével adják le az otthonoknak az állatokat vagy engedik őket szabadon. Ezért habár nagy megelepétést lehet okozni egy nyuszival, hatalmas felelőséggel jár.

Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy ő aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
 
Egy nyúlért nagyjából 3000 ezer forintot kérnek el. Azonban ez csak a törédéke annak, amennyibe valójában kerül. Az állatnak szüksége van megfelelő táplálékra, normális ketrecre vagy fekhelyre és rendszeres gondozásra is. A nyúl átlagosan élettartama egyébként 6-7 év. Ezért is érdemes megfontolni, hogy a kezdeti lelkesedés után is tudjuk e szeretni, gondozni a "húsvéti ajándékot". A nyulak nem tudják megvédeni magukat, prédává válnak vagy egy autó kerekei alatt végzik. És az is szomorú tapasztalat, hogy sok kisnyúl, kiscsibe végzi a kukában, mert agyonszeretgették, az állatot túl sok stressz érte, nem megfelelő élelmet adtak neki, és ezzel a halálát okozták.
 
 Az pedig, hogy pár nap után elvisszük egy állatotthonba nem megoldás, mivel az otthonok kapacítása is véges. Szabadon semmiképpen ne engedjük a nyuszikat, mivel hamar elpusztulnak. Mindenki fontolja meg, hogy képes e felelősen tartani az állatot, vagy ha nem, akkor csokinyuszit vásároljunk.
 

Magyarország

  1. Nagyboldogasszony napja

    Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep. Bár a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn,1950-ben hirdette csak ki, az ünnep az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi. Magyarországon ez a nap kiemelt ünnep, 1948-ig munkaszüneti nap volt. Csütörtökön, Nagyboldogasszony ünnepén Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét a Bazilikában este hét órakor.

    2024.08.15.
  2. Tetőzik a Perseida meteorraj

    Színes programokkal vár mindenkit ma is a Székesfehérvári Királyi Napok. A fesztiválozás közepette azonban éjszaka érdemes lesz az égre is feltekinteni: tetőzik a Perseida meteorraj, várhatóan most figyelhető majd meg az égbolton a legtöbb hullócsillag.

    2024.08.12.
  3. 1100 éve Európában

    Székesfehérváron indul az 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban című kulturális programsorozat: augusztus 10. és 16. között 14 programmal várják az érdeklődőket a kultúrstratégiai intézmények a Székesfehérvári Királyi Napok kísérőrendezvényeként.

    2024.08.06.
  4. Folytatódik a nyári ellenőrzés

    Folytatódik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kiemelt, nyári ellenőrzése; az eddigi vizsgálatok számos szabálytalanságot tártak fel. A szabályszegők most még többet kockáztatnak. Augusztus 1-jétől ugyanis duplázódott a mulasztási bírság, így akár kétmillió forintos szankcióval is számolhat például az, aki be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztat, vagy elmulasztja a nyugtaadást.

    2024.08.04.