-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Felhőtlen szórakozást ígér a Vörösmarty Színház rádiókabaréja
A darabokat a közeljövőben a Vörösmarty Rádió valamint a teátrum Mindig Veled! podcastcsatornáján hallgathatják meg a rádiókabaré kedvelői.
„Újra divatba jött ez a fajta nyelvi humor és a groteszk. Vadnay igazából azt hozta annak idején, amit ma nagyon szeretünk a Brian életében vagy a Gyaloggaloppban, azaz az angol humort, ami a politikára, a házasságra, a szexre, a napi életre épül. Különleges, hogy ő nem feltétlenül egy ívben gondolkodik, hanem lóugrásokkal megy bele a történetbe, és néha butának tűnő nyelvi humort használ. Sok-sok igazság, fájdalom és rengeteg nevetési lehetőség van az írásaiban. Ez a műfaj újra divatba jött, és furcsa módon aktuálisabb, mint tíz vagy akár húsz évvel ezelőtt."
Hacsek szerepében Kelemen István remekel, ami nem véletlen, hiszen nagy tisztelője a kalandos életű szerző munkásságának: „Vadnayról tudni kell, hogy 1928-ban írta az első Hacsek és Sajó jelenetet Két férfi címmel. Először az Andrássy úti színpadon mutatta meg, ahol azt mondták, hogy nem túl jó, mert csak két szereplő van benne. Ezért továbbment Nagy Endréhez, a kitűnő kabarészerző-konferansziéhoz a Teréz körúti színpadra. Nagy Endre azonnal befogadta, de azt mondta, hogy nem jó a cím. Erre Vadnay hazament, felütötte a telefonkönyvet, rábökött két névre, és így született meg Hacsek és Sajó."
Sajót Juhász Illés alakítja, aki láthatóan lubickol a Vadnay-tréfák korszellemet tükröző darabjaiban: „Nagy vállalkozás a Hacsek és Sajó rádiókabarét előadni, de remélem – sőt biztos vagyok benne – hogy lesz rá kereslet, és értik, értékelik majd az emberek a régi humort ma is, amikor nagy szükségünk lenne egy kis vidámságra, nevetésre ezekben a karanténos időkben!”
Andrássy Máté feladata az 1920-as, 30-as évek pincérének szerepében az alákérdezés és a mulatság tárgyának felvezetése: „Ezekkel a szövegekkel most találkoztam először, ahogy az író munkáival is. Aztán amikor az első anyagot felvettük, én foglaltam össze a munkásságát, és rá kellett döbbennem, hogy milyen nagy karriert futott be Amerikában is. Számomra ez rendkívül szórakoztató munka!"
Felhőtlen szórakozást ígér a színház rádiókabaréja