-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
Felszentelték a Budai úti református templom mellett épült gyülekezeti házat és parókiát
Másfél esztendeje, 2017. szeptember 24-én tették le a Budai úti református templom gyülekezeti házának és parókiájának alapkövét. A három ütemben, összesen 152 millió forintból megvalósult beruházás keretében felépült a közösség új gyülekezeti háza és a parókia, valamint több mint hetven autó számára alkalmas parkolót alakítottak ki, új kerítést építettek és megújult a templomkert is.
A hálaadó istentisztelet Bódás János, - református lelkész, költő, aki évtizedeken keresztül a gyülekezet egykori lelkipásztora volt - Isten fiai című versének felolvasásával kezdődött, amely a hegyi beszéd alapján íródott.
„Hálát adunk azért, hogy a Budai úti református templom mellett felépülhetett a gyülekezeti ház, a parókia és az épületegyüttes környezetie teljesen megújult.
Akinek bizonyossága van, hogy örök élete van az tud ebben a földi világban is bővelkedni, értelmesebben, tartalmasabban, lassabban élni. Minden istentisztelet erre emlékeztet bennünket.
Ott, ahol éppen vagy, ahová helyezett az Isten, abban a hivatásban, a hétköznapokban kell bizonyságot tenni a bővelkedésünkről, Jézus Krisztus gazdagságáról. Egy olyan világban, ahol mindenki kapkod, rohan.
Kapkodva nem lehet ékes és szép munkát végezni.
Mindent megtenni, szorgalmasan, de nem gürcölve. Amikor kilépünk a templom falai közül a világba, akkor vizsgázunk. Látszik-e rajutunk az urunktól kapott reményteliség?” - emelte ki igehirdetésében Steinbach József, a Magyarországi Református Egyház Dunántúli Református Egyházkerületének püspöke, aki köszönetet mondott Magyarország Kormánya, Székesfehérvár Önkormányzata részére a támogatásokért, amelyek nélkül nem valósulhatott volna meg az építkezés.
Az istentiszteletet követő ünnepi közgyűlést Szabó József, főgondnok nyitotta meg. Fülöp Zoltán, építész, gondnok a gyülekezeti ház és parókia felépültének menetéről adott tájékoztatást. Fülöp Zoltán elmondta, hogy az I. ütemben felhasznált 35 millió forintos kormányzati támogatást a gyülekezet a ház tervezésére és a kivitelezés kezdeti munkáira fordította. A II. ütemhez a Székesfehérvár Önkormányzata által felajánlott 50 millió forintos, valamint az Egyházkerület által biztosított 53 millió forintos támogatásból, továbbá a hívek adományaiból aztán megvalósulhatott az építkezés befejezése, a parókia kialakítása. „Az a közösség, amely építkezik, annak szilárd jövőképe is van. Ez a gyülekezet pedig bizonyította, hogy van jövőképe.” - tette hozzá Dr. Huszár Pál, a Dunántúli Református Egyházkerület főgondnoka, a Magyar Református Egyház Zsinatának világi elnöke.
„Ünnepelhetjük a város fejlődését. Ünnep ez a nap azért is, mert az összefogás erejét mutatja. Köszönet magának a közösségnek, hogy álmokat fogalmazott meg, majd tett azért, hogy ezek megvalósuljanak. Köszönet a kormánynak, a támogatóknak, a beruházóknak, az építészeknek és mindenkinek, aki tett azért, hogy itt lehessünk ebben az ünnepi órában.
Egy város mindig közösségekből áll, a közösségek teszik erőssé és ha az egyes közösségek erősödnek a város egésze is erősebbé válik.
Ezek a kérdések az emberről és a szeretetről szólnak vagy éppen arról, hogy tegyünk a gyűlölet ellen. Ezért vagyunk felelősek, minket ide rendeltek és ha ide rendeltek, akkor itt kell szolgálnunk.
A legfontosabb mégis az, hogy értékeket üzenünk.
Ez a nap is értékek melletti kiállást jelent egy közösség, egy gyülekezet részéről. Ezek az értékek nem csak a múltunkat és a jelenünket jelentik, hanem mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a jövőnk alapjait is képezzék.
Európa ezen értékek miatt az, ami.
Rajtunk múlik, hogy megőrizzük-e ezekkel az értékekkel Európát. Európa létezni fog, a kérdés az, hogy milyen értékek fogják összetartani? A mi civilizációnk, a mi keresztény értékeink egyértelműen szólnak a világ kérdéseiről.
Ezek mellé oda lehet állni, ahogyan ezt elődeink is megtették. Akik hitükön keresztül a szeretet parancsát üzenik nekünk. Ha ezt tartjuk a mindennapokban, akkor a közösség csak erősebb lehet.” - hangsúlyozta ünnepi köszöntőjében Dr. Cser-Palkovics András polgármester.
A hálaadó istentisztelet és az ünnepi közgyűlés után a hívek jelenlétében szentelték fel a gyülekezeti házat, majd vágták át a szalagot. Az ünnepség után a résztvevőket szeretetvendégségre várták az új közösségi térbe.
Az eseményen részt vett Pásztor Edina, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárságának főosztályvezetője.