-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Fennállásának 40. évfordulóját ünnepelte a Lászlóvill Kft. az Árpád Technikumban
Az épületvillamossággal, vagyonvédelmi és tűzvédelmi rendszerekkel továbbá világítástechnikával foglalkozó fehérvári cég munkavállalóival, partnereivel és családjaikkal ünnepelt pénteken este.
Az alapító, László István negyven évvel ezelőtt még főállásban az Árpád Szakképző Iskola tanáraként dolgozott, a tanítási időn kívül szerelt villanyt családi házaknál. 1997-re kinőtte magát a vállalkozás annyira, hogy megalapítsa a Lászlóvill Kft-t. Ebben az évben már azt is tudta, hogy ha szeretne visszavonulni, lesz kinek a kezébe adni a cég irányítását. László István fia, László Zoltán 2008. október 31-én, villamosmérnöki diplomával a zsebében vette át az ügyvezető igazgatói posztot az édesapjától.
A folyamatosan bővülő cég idén újabb mérföldkőhöz érkezett, a jubileumi ünnepségre stílszerűen az Árpád Szakképző Iskolában került sor.
A cég fennállásának 40. évfordulója alkalmából Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere köszöntötte a cég dolgozóit és üzleti partnereit, kiemelve, hogy 40 évvel ezelőtt egy fiatalember, László István belekezdett egy álomba hittel, alázattal és emberséggel és ezt tette több évtizeden keresztül, sok ember megélhetését biztosítva. Székesfehérvár alpolgármestere hozzátette, hogy László István vállalkozása a várost is építette, hiszen ma egy épület, vagy közintézmény nehezen elképzelhető úgy, hogy a Lászlóvill munkatársainak keze munkája ne lenne ott. Szólt arról is, hogy László István nem csak cégalapító, hanem igazi közösségi ember is volt, segítette a Börgöndpusztán élőket és a vállalkozók érdekképviseletéért is tevékenykedett. Mészáros Attila alpolgármester köszönetet mondott László Zoltánnak, hogy folytatja ezt a hagyományt és azt a városépítő tevékenységet, amelyet édesapja elkezdett.
László Zoltán, a Lászlóvill Kft. ügyvezetője köszöntőjében kiemelte, hogy rengeteget tanult édesapjától és jobb tanára nem is lehetett volna. „Egy cég életében mindig vannak akadályok, jobb és rosszabb napok, újabb és újabb kihívások, de a motiváció hatalmas a probléma megoldására. Ez pedig nem más, mint a család. A dolgozóink és az ő családjuk megélhetése, ami valljuk be, a mai világban egyre nehezebb.” - fogalmazott László Zoltán, aki arról is szólt az ünnepségen, hogy szerencsésnek mondhatja magát, hiszen sok kiváló szakember dolgozik a Lászlóvill Kft.-nél. Az ünnepségen elismerést kaptak azok a munkatársak is, akik a legrégebben dolgoznak a cégnél.