Finommechanikások találkoztak a Major utcában – nagy családként köszöntötték egymást

Csütörtökön a Major utcai, egykori gyáregységben várták az egykor ott dolgozó finommechanikásokat. Az 1950-ben alakult Székesfehérvári Finommechanikai Vállalat több mint 100 dolgozója gyűlt össze, hogy igazi családként ünnepeljen és emlékezzen az elmúlt évtizedekre.
2022.09.08. 17:28 |
Finommechanikások találkoztak a Major utcában – nagy családként köszöntötték egymást

Csütörtökön délután több mint százan jöttek el, hogy néhány órás beszélgetés erejéig felidézzék azt a korszakot, amikor annak idején együtt dolgoztak a Finommechanikában.

A vállalat és a gyáregység működésének évtizedei még sokakban élnek, a korábbi emlékek, történetek, barátságok felidézésével pedig már közel száz, egykori „finommechanikást” értek el, akik szinte valamennyien örültek a személyes találkozás lehetőségének. 

A találkozó ötletgazdája Annus István volt. „Ahogy az ember megy egyre beljebb a nyugdíjas éveibe, eszébe jutnak a régi emlékek, így jutott eszembe nekem is az első munkahelyem, a Finommechanikai Vállalat, ahol 1971-ben kezdem dolgozni. A közösségi médián keresztül indult el a szervezés és több mint 100-an jelezték, hogy mindenképpen eljönnek. Annak idején mintegy 700-800 főt foglalkoztatott a Finommechanikai Vállalat, így nagyon örülök, hogy arányaiban ilyen sokan jöttek el a találkozóra. Ahogy elindult a szervezés, mindenki lelkes lett, egymásnak adták tovább a hírt az egykori kollégák” – mondta el a találkozó szervezéséről Annus István.

Érdekesség, hogy Magyarországon az első nagy darabszámú kereskedelmi forgalomba kerülő autórádió is a székesfehérvári Finommechanikai Vállalatnál készült.

Annus István megjegyezte, hogy a Finommechanikai Vállalat mindig is családias cég volt, szoros emberi kapcsolatok, igazi barátságok szövődtek az évtizedek alatt. „Mindenki ismert mindenkit, mindenki segített a másiknak, igazi nagy család voltunk és ezt igazolja az is, hogy ennyien jöttek el a találkozóra” – tette hozzá.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.