Folytatódik a Gáz utcai garázssor melletti út és járda felújítása

Folytatódik a Gáz utcai garázssor melletti út és járda felújítása. Az első ütem tavaszra már elkészült, a második ütem munkaterület-átadását szeptember 30-án, hétfőn tartották. Teljes pályaszerkezet-cserére és a csapadékvíz-elvezetés korszerűsítésére is sor kerül, továbbá az ivóvíz vezetéket is érinti a felújítás.
2024.09.30. 15:09 |
Folytatódik a Gáz utcai garázssor melletti út és járda felújítása

„Ez a munkaterület-átadás a mostani önkormányzati ciklus egyik legnagyobb sikere.” – fogalmazott dr. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő.

Mint mondta, Víziváros egyik lakójával együtt eltökélten dolgoztak azon, hogy a beruházás megvalósuljon. A a felújítás forrása már szerepelt a 2020-as városi költségvetésben, azonban senki nem számított azokra az évekre és helyzetekre, amelyek ezután jöttek és teljesen átírták az önkormányzati gazdálkodást.

Tavaly óta a hosszadalmas előkészítés, a közműrendszer helyeztének rendezése, a szolgáltatókkal történt egyeztetések, majd a közbeszerzés lebonyolítása után, végül idén tavasszal elkészült a Gáz utcai garázssor-felújítás első üteme. Ez a Rákóczi utcai négyemeletes épületek felőli oldalt és a házak közötti parkolók bekötőútjait érintette.

Most a második ütem következik a garázssor másik oldalán.

A Gáz utca 1/a-d. épület előtti útszakaszon megújítják a teljes pályaszerkezetet és korszerűsítik a csapadékvíz-elvezető rendszert. Összesen 1100 négyzetméteren aszfaltoznak és 670 négyzetméteren térkőburkolatot kap a járda. A kivitelezésre nyolc hónap áll rendelkezésre, a teljes beruházás költsége pedig közel 130 millió forint önkormányzati forrás, ebből a második ütem 88 és félmillió forintot tesz ki.

„Őszintén remélem, hogy ez a munka nagyon szép záróakkordja lesz a 14 éves képviselői munkámnak.” – fogalmazott dr. Horváth Miklósné.

Az építkezést a munka ütemezéséhez igazodó ideiglenes útlezárások mellett végzik a következő hónapokban úgy, hogy a lehető legkevésbé akadályozzák a közlekedést, illetve biztosítsák a ki- és behajtását a garázstulajdonosok, lakók számára.

Városfejlesztés

  1. Virágosabb lesz a megújult park

    A Városgondnokság kertészei tavaly ősszel kezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem változott, minden maradt az eredeti formában, de teljesen megújult a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújították a sétányokat, fákat ültettek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba. Az ültetést szerdán reggel kezdték a kertészek.

    2025.04.02.
  2. Megújul a Bregyóban a táborépület

    Az idei nyáron már egy megszépült táborépületben és modern környezetben élvezhetik majd a nyári vakációt a gyermekek a Bregyóban. Javában zajlik már a napközis tábor épületének teljes felújítása, és annak közvetlen környezete is megújul. A tábor épülete után a Bregyó vizesblokkjait újítják fel.

    2025.03.19.
  3. Indula a könyvtár felújítása

    Megkezdődött az Oskola utcai könyvtárépület felújítása, adta hírül közösségi oldalán a Vörösmarty Mihály Könyvtár, azt is jelezve, hogy a működés zavartalan a rekonstrukció ideje alatt. A március 15-i nemzeti ünnepen azonban zárva tart a bibliotéka!

    2025.03.13.
  4. Elegáns rózsakert az Órajátéknál

    Rózsaágyást alakított ki a Városgondnokság a Kossuth udvarban az Órajáték előtt. A mintegy 250 rózsatövet pénteken ültették el a Városgondnokság kertészei. Alapvetően fehér, krém, sárga és rózsaszín rózsák kerültek a virágágyásba, amik különböző magasságúra nőnek majd.

    2025.03.07.
Loaded: 0%
Progress: 0%
Remaining Time -0:00