Fontos meccset nyert a forduló rangadóján az Ajka ellen az ARKSE

A férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjában újabb rangadó várt a tabellán 12. helyezett Alba Regia KSE-re. Molnár Csaba együttese a 13. helyezett Le Belier KK Ajka csapatát fogadta hazai pályán, szombaton este a Videoton Oktatási Központban. A találkozó első félideje a várakozásoknak megfelelő szoros és kiélezett küzdelmet hozott, a második játékrészben azonban elhúzott az ARKSE, és végül 29-21-re megnyerte a mérkőzést.
2014.04.13. 09:59 |

Az őszi találkozóhoz hasonlóan ezúttal is élvezetes, és a második félidő derekáig kiélezett játékot hozott az Alba Regia KSE – Le Belier KK Ajka szombat esti randevúja. Novemberben a fehérváriak Ajkáról is elhozták a két pontot, miután 33-29-re győzni tudtak. Az előzmények ismeretében győzelemre készültek Schneider Miklósék a bajnokság 22. fordulójában. Azt azonban már jó előre tudni lehetett, hogy ez egyáltalán nem ígérkezik könnyű feladatnak, hiszen a Veszprém-megyeiek mindössze egy pontnyira voltak a meccs előtt az ARKSE-től. Ennek tükrében igazi csatát hozott az első játékrész. Az ajkaiak Erőss Péter és Bajnóczi Máté vezérletével komoly erőpróba elé állították a fehérváriakat. A csapatok szinte végig fej-fej mellett haladtak az első 30 percben, melynek végén 14-14-es döntetlennel vonulhattak pihenőre a felek.

Fordulást követően az első 15 percben ismételten szoros küzdelmet láthattak a VOK- csarnokba kilátogatók. A hazaiak Schneider Miklós és Vasvári Géza fontos góljaival megpróbálták növelni a tempót, a vendégek azonban a kulcspillanatokban rendre vissza tudtak kapaszkodni. A második játékrész 18. percétől kezdve azonban már nem volt visszaút, hiszen Molnár Csaba tanítványai négygólosra növelték az előnyüket (23-19). A meccs krónikájához az is hozzátartozik, hogy az ARKSE kapuscseréje kiválóan bejött, ugyanis a Pulai Dávidot váltó Varga Balázs megbabonázta az ajkaiakat. A meccs véghajrája így igazi izgalmakat nem hozott, az ARKSE magabiztosan 29-21-re diadalmaskodott, és 10 pontjával továbbra is a tabella 12. helyén áll. Legközelebb a 23. fordulóban, április 27-én, Dabasra látogat az ARKSE.