Fordulatos meccs, Kovács Csaba csattanójával

Előbb vezetett, aztán futott az eredmény után, végül egyenlített és öt másodperccel a vége előtt a győztes gólt is megszerezte Bécsben a Fehérvár AV19. A fordulatos meccsen Kovács Csaba góljával elért győzelem azt jelenti, hogy negyedik helyre lépett a Volán, amely vasárnap hazai pályán is megmérkőzik a Capitalsszal.
Vienna Capitals - Fehérvár AV19 2-3
2015.02.20. 21:33 |
Előbb vezetett, aztán futott az eredmény után, végül egyenlített és öt másodperccel a vége előtt a győztes gólt is mnegszerezte Bécsben a Fehérvár AV19. A fordulatos meccsen Kovács Csaba góljával elért győzelem azt jelenti, hogy negyedik helyre lépett a Volán, amely vasárnap hazai pályán is megmérkőzik a Capitalsszal.

Két harmad után 30-14 volt a kapuralövések aránya a Fehérvár javára, mégis a bécsiek vezettek... vagyis úgy tűnt, ezen a középszakasz-meccsen is folytatódik a mieinket sújtó átok, a támadójáték nem párosul gólokkal, és hiába a mezőnyfölény... Pedig Frank Banham révén az első harmadban megszerezte a vezetést Rob Pallin csapata, a másodikban azonban egy hatperces etapban két gólt ütött a Capitals, így előnnyel várhatta a záró játékrészt.
Kovács Csaba nem hagyott időt a hazaiaknak a válaszra, 59:55-nél szerezte a győztes gólt.
Érdekes módon ebben már Rajna Miklósnak kellett többször védenie, meg is tette, a csatárok pedig a hajrában megrázták magukat! Előbb Sarauer egyenlített, majd már alighanem a hosszabbításra készültek a bécsiek, amikor Kovács Csaba is beköszönt - mindössze öt másodperc volt ekkor hátra... A nagyon kevés kiállítást hozó meccset így megnyerte, pontjai számát négyre növelte a Volán - ugyanennyi van a mögötte található Vienna, Villach párosnak is. Folytatás vasárnap, 17.30-kor hazai pályán, a Capitals ellen.

Vienna Capitals - Fehérvár AV19 2-3 (0-1, 2-0, 0-2)
Gl.: Sylvester, Carson, illetve Banham, Sarauer, Kovács.

A felsőház további eredményei: Znojmo - Villach 5-2, Linz - Salzburg 1-2.
Az állás: 1. Salzburg 14 pont, 2. Linz 11, 3. Znojmo 6, 4. Fehérvár 4, 5. Vienna 4, 6. Villach 4.