-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Francia érdeklődés az "Alba Innovációs Park" projekt iránt
Alain André informatikus, gazdasági szakember látogatott kedden Székesfehérvárra, ahol a város vezetésével tárgyalt az Alba Innovációs Park projektről. A szakember a CICOM vezetőjeként innovációs parkok létrehozásában szerzett tapasztalatot, 25-30 országban dolgoznak világszerte. A park profiljának kialakításában, valamint később a finanszírozás módjainak megszervezésében is tudnak segíteni a városnak. A Városházán délután további tárgyalásokat folytattak, ahol jelen volt Heinrich Péter a KDRFÜ vezetője és Schultz György a Polgármesteri Hivatal kabinetirodájának vezetője is.
„Nagyon erősek a fehérvári gazdasági szektorok, köztük számos olyan terület, amely Nyugat-Európában is húzóágazatnak számít, ezért nagy fejlődési lehetőség rejlik benne.” – mondta Alain André, aki szerint 3 tényező tehet igazán sikeressé egy innovációs parkot: az egyik a repülőtér közelsége, a másik az oktatás, az egyetemi háttér, valamint egy lelkes csapat, amely menedzseli az innovációs parkot, cégeket és befektetőket keres.
Alain André egyik legfontosabb projektje a Sophia Antipolis, amely Európa legnagyobb és legrégibb innovációs parkja. Itt vannak a legnagyobb cégek K+F központjai: az Air France rezervációs központja és a Toyota európai design tervező csoportja is. A francia szakember azért jött Székesfehérvárra, mert egy július eleji konferencián felkelette a figyelmét az Alba Innovációs Park illetve lehetséges befektetési lehetőségeket keres a városban.