Gazdasági Körkép 2018. - közel 15%-al nőttek az éves átlagbérek egy év alatt

A legfontosabb társadalmi partnerek és vállalkozók jelenlétében mutatták be szerdán a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara megyei gazdasági értéktárát, a Gazdasági Körkép 2018 kiadványát. A Gazdasági Évzáró rendezvényen átadták az Etikus Vállalat Díjat és az Etikus Vállalkozó Díjat is. 
2018.12.12. 17:02 |
Gazdasági Körkép 2018. - közel 15%-al nőttek az éves átlagbérek egy év alatt

"A jól működő, munkahelyet biztosító, adóbevételt és nyereséget termelő, hasznos terméket és szolgáltatást előállító gazdasági vállalkozás érték, létrehozóját ugyanaz a szándék vezérli, mint a kutatót, művészt, vagy kétkezi munkást: hasznosnak lenni, maradandót alkotni, tisztességgel és becsülettel értéket előállítani, mások által is elismert vagyont szerezni." - emelt ki köszöntőjében Radetzky Jenő, az FMKIK elnöke a Gazdasági Évzáró Fórumon. Az elnök szólt a Gazdagági Körkép 2018 nevű kiadványról is, amely nemcsak pillanatképet mutat be Fejér megye gazdaságáról, hanem egyben dinamikát, folyamatot is jelez.

Az éves átlagbérek 2016-ról 2017-re - egy év alatt - 14,8%-al nőttek, a TOP 500 cégnél 12,7%-os volt a növekedés. 

A köszöntőt követően Menyhárt Róbert, a NAV Fejér Megyei Adó és Vámigazgatóságának igazgatója elemezte Fejér megye és a TOP 500 2017-es gazdasági teljesítményét. Kiemelte, hogy a naptári évvel azonosan működők 2017. évi társaságiadó-bevallási adatait tekintve Fejér megye társas vállalkozásainak gazdasági mutatói jellemzően pozitívan alakultak. Erre jelentős hatással volt az árbevétel alapján rangsorolt TOP 500 cég. Az értékesítés nettó árbevétele 10%-ot meghaladóan bővült Fejér megyében, a nettó árbevétel 86%-a, az exportbevétel majdnem teljes összege az első 500 vállalkozás kezében összpontosul. A Fejér megyei vállalkozások 97%-a teljes egészében belföldi tulajdonban volt.

A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Etikus Vállalat Díjat adományozott az Alba Zöchling Kft., a Fehérvár Travel Kft. és a Garzon Bútor Zrt. részére. Etikus Vállalkozó Díjat adományozott Golenyák János egyéni vállalkozó, a Golenyák Fa-Barkács Áruház üzletvezető, tulajdonos számára.

Az Etikus Vállalat és Etikus Vállalkozó Díjakkal azon vállalatokat, illetve vállalkozókat tüntetik ki, akik felelősségteljes magatartással vesznek részt az üzleti életben és jó gyakorlatuk más cégek számára is példaként szolgál. A kamara a díjat 2018-ban alapította.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.