-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
GISopen – geodéták, térinformatikusok országos konferenciája Fehérváron
Dr. Busics György intézetigazgató köszöntőjét követően Gulyás Andrea, a Földművelésügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára az ország legjelentősebb föld-szakmai eseményének nevezte a fehérvári találkozót, majd megemlékezett Dr. Fenyő Györgyről, aki több mint négy évtizeden keresztül szolgálta az állami földmérés ügyét. „A Földművelésügyi Minisztérium felügyelete alá tartozó földügyi szakigazgatás szakemberigénye folyamatos.” - hangsúlyozta beszédében Gulyás Andrea, államtitkár.
„Két dolog miatt is nagyon fontos a GIS Open; egyrészt több mint 50 éves Fehérváron a geodéta-képzés, amely nagyon sok szakembert adott már az ország számára. Másrészt, ma, amikor az ország szinte minden területén különféle beruházások, fejlesztések vannak, a geodézia, a geoinformatika, térinformatika nem kerülhető meg, így e szakterület fejlesztésében nagy lehetőségek rejlenek.” - emelte ki Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere.
„Nagy szükség van az új technológiák alkalmazására is képes, precíz munkát végző földmérési szakemberekre, akiknek köszönhetően hiteles az ingatlan- és közműnyilvántartás, és akik garantálják a vízügyi és környezetvédelmi, valamint infrastrukturális és ipari beruházások pontos tervezését.” - fogalmazott nyitóelőadásában Horváth Gábor István, a Földművelésügyi Minisztérium főosztályvezetője.