-
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Feloldják a látogatási tilalmat
2025. április 03-tól megszűnik a korábban elrendelt látogatási tilalom a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A hatósági intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik.
2025.04.02. -
Együttműködés az egyetemmel
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara a Szent István Király Múzeummal. Ünnepélyes keretek között írták alá az erről szóló szerződést az egyetemen.
2025.04.03. -
Hogyan kezeljük az autizmust?
Kis-Jakab Éva gyógypedagógus volt a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház vendége. Az autizmus világnapjához kapcsolódva a spektrum zavaros gyerekek beilleszkedéséről és az autizmus alapfogalmairól beszélt az érdeklődőknek.
2025.04.03.
Globális helyzetelemzés Nógrádi György székesfehérvári előadásán
Nógrádi György, előadásában régiónként/földrészenként tekintette át a világban jelenleg zajló folyamatokat. „Mivel az Európai Unióból még soha nem történt kilépés, senki sem tudja pontosan megmondani, hogy mi fog történni a Brexitet követő reggelen” – fogalmazott. A nagyhatalmak erősorrendjét elemezve elmondta, hogy a világot hírszerzésben és haderőben egyértelműen és döntően uraló Amerikai Egyesült Államokat messze lemaradva követi Kína és Kínát messze lemaradva követi Oroszország. Utóbbiról szólva elmondta, hogy alapvetően három tényező járul hozzá nagyhatalmi státusához; a hadsereg, a kőolaj és a földgázkincs, más egyebet nem tudna megemlíteni – mint mondta s hozzátette, hogy az orosz-kérdésben Európa teljesen megosztott. A skandináv államok, a balti államok és Lengyelország semmiféleképpen sem egyezkedne velük, míg Németország, Franciaország, Csehország és Magyarország kiegyezne Moszkvával. Európáról – annak is délkeleti szegletéről – elmondta, hogy véleménye szerint nagyságrendileg 10-15 éves távlatban számolni kell azzal, hogy létrejön Nagy-Albánia és az akkor majd egy merőben új helyzet lesz.
A közel-keleti kérdéskörről elhangzott, hogy – saját véleménye szerint – a megegyezéshez négy tényező szükségeltetne, - Jeruzsálem hovatartozása, vízelosztás, határrendezés, menekültkérdés - de nemhogy megegyezni nem tudnak a felek, e kérdésekről tárgyalás sincs.
A migránskérdésről szólván a következő statisztikai adatot közölte az előadó: 2015-ig valamennyi esztendőben megnégyszereződött az Európába áramló migráció, amelynek egyébiránt az elsőszámú globális célpontja Ausztrália lenne, de ők már senkit sem engednek be és Perzsa-öböl dúsgazdag országai szintén nem fogadnak be bevándorlókat. Az Afrikai vezetők még örülnek is a – az ő szemszögükből – kivándorlásnak, hiszen a fiatalok távozásával csökken a forradalmi lendület. Összefoglalva az Európa és migráció kérdéskört elmondta, hogy míg az európai lakosság többsége nem támogatja a betelepülést, az európai vezetők többsége ezzel ellentétesen cselekszik.