Gyenge játék és hazai vereség - elvitte a pontokat Fehérvárról az Újpest

A MOL Fehérvár számos helyzetet dolgozott és hagyott ki az Újpest ellen, ugyanakkor rengeteg eladott labda és pontatlanság is jellemezte a Vidit. Az Újpest a meccs végén büntetett és hazavitte mindhárom pontot Fehérvárról.
Mol Fehérvár FC–Újpest FC 0–1 (Pauljevics 80.)
2022.10.10. 21:13 |

4. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS:

A mérkőzést jól kezdte a Vidi, az első percben Kodro 16 méteres lövését védte Nicolic bravúrral, a kipattanót Pinto fejelte közelről kapura, de ezt is hárította az Újpest FC kapusa. Nem sokkal később Nego lövését védte a lila-fehérek kapusa. Az eslő félidő második felére egyre pontatlanabb lett a Vidi játéka, rengeteg volt az eladott labda: volt olyan, hogy egymás után öt alkalommal is az ellenfélnél kötött ki a labda egy fehérvári játékos lábáról indulva.

A második félidőben sokat próbálkozott a Vidi, de nem tudta feltörni az Újpest védelmét. Abdoulaye Diaby vezetésével a pestiek magabiztosan védekeztek. 72. percben ismét Nego veszélyeztetett, lövését bravúrral védte az újpesti kapus. A 80. percben jött a hidegzuhany, gyors kontra végén Pauljevic lőtt a Vidi kapujába (0-1).A végeredmény is ez maradt, így a legutóbbi két hazai meccsen a 6 helyett csak egy pontot gyűjtött a MOL Fehérvár.