-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
Gyors és hatékony, ügyfél- és üzletbarát közigazgatás Székesfehérváron
Székesfehérvár Önkormányzatának célja, hogy Nemzeti Fejlesztési Terv Gazdasági Versenyképesség Operatív Program intézkedésében megnyert pályázata alapján a meglévő adatvagyonának egységes szerkezetbe rendezésével, majd annak másodlagos hasznosításával a gazdasági élet szereplői számára egy portálon keresztül elérhető publikus adatvagyonhoz való hozzáférést biztosítson -mondta Óber László az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke.
A projekt keretében folyó fejlesztések révén a helyi önkormányzat ügyfelei - elsősorban a lakosság, a gazdasági- és civil szervezetek -, az engedélyeztetési eljárásokhoz, a vagyonhasznosítási eljárásokban való részvételükhöz és más ügyeik intézéséhez helyi és időbeli kötöttség nélkül, elektronikus úton kaphatnak támogatást vagy teljes értékű kiszolgálást -mondta dr. Csapó Csilla a város aljegyzője. A gyors és hatékony, ügyfél- és üzletbarát közigazgatás fejlesztheti a köz- és magánszféra partnerségi viszonyát, javítja a közigazgatás hatékonyságát. A fejlesztés kiemelt célja a helyi érdekeltségű kis- és közepes vállalkozások (KKV szektor) versenyképességének javítása azáltal, hogy gazdasági döntéseiket a városi létesítmények és az ingatlanpiac valódi feltételrendszerének ismeretében hozhassák meg.
Belső döntés-előkészítést támogató fejlesztések
A projekt jelenlegi szakaszában folyamatosan történik a bevezetendő modulok fejlesztése, az elkészült modulokra vonatkozóan a felhasználók oktatása, majd az alrendszerek tesztelése. A modulok bevezetése több ütemben történik. Első lépésben három alrendszer kerül használatba vételre, ezek a Beruházási alrendszer, az Útnyilvántartási modul valamint az Építmény műszaki nyilvántartás.
Az ősszel megújuló városi portál felhasználóit érintő fejlesztések
1. A városi portál térinformatikai funkcióval bővül ki, amely a Hivatalnál használatos GISPÁN Integrált Térinformatikai Rendszer egyszerűsítésével áll elő. A portálon úgynevezett céltérképek (például SZMJV alaptérképe, közműtérképek) fognak megjelenni a szöveges adatok mellett elhelyezett térképi nézetekben. A felhasználó minden térképi nézetben képes lesz helyrajzi szám vagy közterületnév és házszám szerint keresni.
2. Kialakításra kerül egy alportál, amely kettős szöveges és térképi információkkal támogatja a felhasználókat az önkormányzat ingatlangazdálkodásához kapcsolódó ügyek intézésében. Többek között lehetőséget fog adni ez a funkció arra, hogy az önkormányzati bérleményeket bérlők – egy egyszerű, de biztonságos azonosítással történő belépés után – hozzáféréssel rendelkezzenek az önkormányzati adatbázisokhoz, így gyorsan és naprakészen lehetővé válik egyenlegeik lekérdezése.
3. Vagyongazdálkodási és közbeszerzési pályázatok megjelenítésre kerülnek a városi portálon. Külön pont alatt lesznek láthatóak ingatlan értékesítésre és a bérletbe adásra vonatkozó pályázatok. Ez a funkció lehetőséget fog biztosítani a KKV–k számára, hogy pályázataikat elektronikus úton adják be az Önkormányzat felé. Ezzel csökken a gazdasági szereplők alkalmazottainak – korábban az ügyintézésekre – fordított kieső ideje, javul a vállalkozások tájékozottsága.
4. Építéshatósági adatok a Hivatal által definiált adatkörökkel kerülnek megjelenítésre. Ezt az adatkört mind a magánszemélyek, mind a KKV-k, mind a városban működő építészi és tervező irodák fel tudják használni munkájuk során.
5. A portálon lesz egy külön szekció a városrendezési adatoknak (pl. Városfejlesztési koncepció, Településszerkezeti terv, Helyi Építési Szabályzat, Helyi Értékvédelmi Rendelet). Ez az adatkör is jelentős érdeklődésre tarthat számot, mert a portálon biztosított funkciók lehetővé fogják tenni, hogy a korábban információszerzés céljából a Hivatalban töltött ügyintézési idők a lakosság és a vállalkozói réteg szempontjából minimalizálhatóak legyenek.