Győzelemmel hangolt az EHF-Kupa elődöntőre a Fehérvár

Több remek egyéni teljesítmény mellett a remek védekezésnek köszönhetően magabiztos játékkal nyert a Fehérvár KC a Vác ellen a bajnokság rájátszásának első körében. A Jensen-gárda így remélhetőleg megfelelő lendületet vett a dán Esbjerg elleni, szombati EHF-Kupa elődöntő előtt.
Fehérvár KC – Ipress Center-Vác 28-21 (13-10)
2014.04.01. 20:21 |

Két hét szünetet követően folytatódott a női kézilabda szezon, vagy ha úgy tetszik a Fehérvár Vác elleni derbijével indult a rájátszás. A két csapat idénybeli ötödik összecsapásának elején a vendég Duna-partiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, Kamperék pontosabban lőttek, Triffa a kapuban pedig sorra mutatta be a védéseket. Ennek megfelelően Jensen mester hamar időt kért, de csak a huszadik perc után jutott 1-0-át követően ismét előnyhöz az FKC. Ekkor a válogatott kapus, Kiss Éva is túl volt már több bravúron, közte két büntető hárításán is, illetőleg elöl is kezdett összeállni a fehérvári gépezet.

13-10-ről indult a második félidő, amelyben hamar jelezte a Fehérvár: itthon marad a két pont! Támadásban egyre jobban, és ami fontos, egyre eredményesebben működött a Benzal-Herr-Mayer háromszög. Ennek köszönhetően szép lassan elhúzott ellenfelétől az FKC, a 48. percben pedig már számolhatott is a hazai publikum, 24-14 állt ekkor az eredményjelzőn. A végén a kevesebb lehetőséget kapó játékosok is pályára léphettek, Kuhinkó Vivien és Becséri Kitti is góllal hálálta meg a bizalmat. A vége 28-21-es hazai győzelem lett, ami mindenképpen jó előjel a szombati, esbjergi EHF-meccs előtt.

Fehérvár: Kiss, Trimmel – Azari 5, Vaszari 1, Tilinger 1, Horváth, Becséri 1, Kuhinkó 1, Hajduch, Siti 2, Herr 7, Mayer 5, Kazai, Emberovics, Benzal 5.