Győzelemmel kezdte meg a felkészülést a Fehérvár KC együttese

Az előző két bajnokság bronzérmese ellen aratott kétgólos győzelemmel mutatkozott be szurkolóinak a Fehérvár KC. Bakó Botond tanítványai 5-4-re vezettek negyedóra elteltével, a félidőben azonban már az Érdnél volt az előny (8-11). Hiába húztak el négy góllal a vendégek a második játékrészben, az FKC a remekül irányító Ishitate Mayuko vezetésével, valamint igazi csapatmunkával fordítani tudott, és 22-20-ra nyerte a jó színvonalú mérkőzést.
2014.07.26. 19:12 |

Az első tizenöt percben nagyon jól védekezett mindkét csapat, de rendre a Fehérvár vezetett egy-két góllal, amiben nagy szerepe volt Kiss Évának, akinek kapuját negyedóra alatt mindössze négyszer tudták bevenni az érdiek (5-4). Az első játékrész felénél Bakó Botond teljes sorcserét – mind a hét játékosát lecserélte az FKC vezetőedzője – hajtott végre, hogy mindenkit kipróbálhasson. A 24. percben még 6-6 volt a mérkőzés állása, de a félidő utolsó hat percében hat vendégtalálatra csak két hazai válasz érkezett (8-11).

Szünet után újból az Érd volt eredményes, majd 9-13-nál jelentős fordulat következett be a meccs menetében: az FKC egy 5-0-ás sorozattal (Szendrey Viktória kapuja 13 percig bizonyult bevehetetlennek!) átvette a vezetést, majd a hajrában két-három gólosra növelve az előnyét biztos győzelmet aratott.

A hazaiaknál a tartós hiányzó Emberovics Míra mellett Herr Anita, míg a másik oldalon Sara Vukcevic hagyta ki kisebb sérülés miatt a pénteki mérkőzést.

FKC Szezonnyitó, felkészülési mérkőzés:
Fehérvár KC – Érd 22-20 (8-11)
Köfém Sportcsarnok, 350 néző
Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás

FKC: Kiss, Savko, Szendrey V. (kapusok), Tilinger 6 (2), Lackovic 4 (1), Csáki 3, Ishitate 2, Kazai 2, Májer 2, Hajduch 1, Horváth 1, Tanabe 1, Becséri K., Bogosavljevic, Mayer. Vezetőedző: Bakó Botond