Győzött a Dornbirn és talán a fáradtság a fehérváriak ellen

Két nap alatt két hosszabbításos Volán-mérkőzés - nem csoda, ha a végén kihagyott a koncentrálás és a házigazda Dornbirn ütötte a győztes gólt. Pedig ezen a meccsen is vezettek Yellow Hornék, akik négymeccses győztes szériájukat végül így lezárták, igaz, egy pontot szerezve. Az idegenbeli sorozat azonban folytatódik, mert kedden a Vienna Capitals vendége lesz a Sapa Fehérvár AV19.
Dornbirn - Sapa Fehérvár AV19 4-3
2013.10.20. 20:22 |

Érvénytelenített góllal kezdett Dornbirnban a Volán, de az első érvényeset is a fehérváriak ütötték, Frank Banham révén,. Bő három perc múltán válaszolt a Dornbirn, és ekkor már az első harmad utolsó percében jártunk, mégis volt még elég idő, hogy a vezetést is megszerezzék a hazaiak. Banham ült a büntetőpadon, amikor három másodperccel a dudaszó előtt Aquino betalált. A második játékrészben háromszor annyit lőtt kapura a Volán, mint az osztrákok, Bálizsnak mindössze négy kísérletet kellett hárítania, s a védelem mellett a csatárok is kitettek magukért, mert fordítottak. Banham és Yellowe Horn is egyenlő létszám mellett talált be, az emberelőny-kihasználás újfent nem ment a csapatnak, igaz, nem is sokszor került hátrányba a Dornbirn.
A harmadik harmadban speciel a fehérváriaktól szórtak ki két embert is, de megúsztuk, ellenben kilenc perccel a vége előtt egyenlő létszám mellett Mink lövését nem: 3-3, ez is maradt az eredmény, mert a végén ugyan kaptunk egy fórt, de az is elment... A hosszabbítás pedig nem tartott sokáig, egy kissé elcsúszott védekezést kihasználva 61:25-nél D'Alvise győztes gólt ütött. Összességében három pont jött össze a két nap alatt, nem rossz ez, pontszámban megelőzte a csapat a Grazot és beérte a Znojmót - igaz, Banhaméket pedig a Vienna fogta be a tabelllán. Így kedden Bécsben két azonos helyzetben lévő csapat rangadójával folytatódik a Volán szezonja.

Dornbirn - Sapa Fehérvár AV19 4-3 (2-1, 0-2, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után.
Gl.: Sonne, Aquino, Mink, D'Alvise, illetve Banham (2), Yellow Horn.