Győzött a Fehérvár KC Debrecenben

A válogatott összetartása, és nemzetközi tornája miatti bajnoki szünetet követő első meccsét játszotta az NBI-ben a Fehérvár KC. Tilinger Tamaráék a szezont remekül kezdő Debrecen otthonában léptek pályára, és ha már ilyen messzire utaztak, nem indultak haza a bezsebelhető két pont nélkül. A 23-21-es győzelmével az FKC 10 forduló után fellépett a tabella 4. helyére. A Fehérvár ezzel pontszámban (13) beérte a harmadik Dunaújvárost.
DVSC-TVP–Fehérvár KC 21–23 (7–11)
2013.11.06. 20:03 |

Kazai Anita és Herr Anita tavaly még hazai pályának tekinthette a debreceni csarnokot, mindketten a Lokitól érkeztek Fehérvárra í nyáron, így számukra igazán különleges volt a találkozó. Kazai nem is olyan régen utalt rá, nyár óta készült a „visszatérésre”.

A meccs első gólját a jó játékkal az utóbbi időben adós Nuria Benzal szerezte, a Debrecen azonban nem sokkal később fordítani tudott, 3-2 állt az eredményjelzőn. A fehérvári lányok azonban nem illetődtek meg, gyorsan visszaszerezték a vezetést, és még az sem vetette őket vissza, hogy a félidő közepén egy hosszabb gólcsendet „iktattak” a játékba. A szünetre Kiss Éva remeklésének köszönhetően 11-7-es FKC előnnyel vonultak a csapatok.

A fordulást követően nem nagyon tudott 3-4 találatnál közelebb kerülni a hazai gárda, sőt egy ízben már hattal is mentek Tilinger Tamaráék, és bár hajrában elkapta a fonalat a Loki, a pontszerzés közelébe nem tudtak férkőzni Slaktáék. Kazai és Herr tehát győzelemmel tért vissza Debrecenbe, tavaly még igen, most már azonban nem örültek ennek a hazai drukkerek, nem úgy a fehérváriak. A 23-21-es győzelmével az FKC 10 forduló után fellépett a tabella 4. helyére. A Fehérvár ezzel pontszámban (13) beérte a harmadik Dunaújvárost, igaz a Kohász még nem játszott még a körben, Ferlingék 10-én az utolsó helyezett Eger otthonába látogatnak.