-
TeSzedd akció a KEMPP-nél
A Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely is bekapcsolódik a TeSzedd országos hulladékgyűjtő kampányba. Április 11-én, pénteken a KEMPP környékének megtisztítására várják a résztvevőket, az eszközöket a szervezők biztosítják.
2025.04.09. -
Egy nyelvet beszélünk
Az olasz, a spanyol és a magyar zene kincstárából kaphat ízelítőt a hallgatóság azon a koncerten, amely április 10-én, csütörtökön 10 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A különleges nemzetközi koncerten az ERASMUS+ Program keretében egy hetet Székesfehérváron töltő Vignola és Castellon de la Plana városából érkezett pedagógusok és diákok együtt zenélnek a fehérváriakkal.
2025.04.09. -
Tojásfestő Maraton
Az egyik legnépszerűbb kézműves program minden évben a Tojásfestő Maraton, melyet a Fehérvári Kézművesek Egyesülete szervez. Április 12-én, szombaton 10.00 és 18.00 óra között szeretettel várnak minden érdeklődőt, aki megismerkedne a tojásfestés régi és legújabb technikáival.
2025.04.08. -
Erasmus+ program - Spanyol és olasz vendégek a Hermannban
Harmadik alkalommal pályázott az Erasmus+ programra a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium. A fehérvári pedagógusok és diákok vasárnap érkeztek haza egyhetes spanyolországi tanulmányútjukról, ezen a héten pedig olasz és spanyol vendégeknek mutatják be az intézményben folyó munkát és ismertetik meg őket Székesfehérvár nevezetességeivel.
2025.04.08.
Hagyományosan a Liszt Ferenc utcában köszöntötték a Katalinokat

Huszonegy éve, 2001. november 25-én avatták fel Kati néni szobrát a Liszt Ferenc utcában.
Kocsis Balázs alkotása a város egykori közismert és kedvelt piaci kofájának, Felsőváros fertályos asszonyának és a régi piacok hangulatának állít örök emléket. Székesfehérváron szép hagyomány, hogy a szobornál szervezett ünnepség keretében köszönti az Önkormányzat a névnapjukat ünneplő hölgyeket.

A hagyományos „forgatókönyv” idén sem változott, a népes eseményt a Tilinkó zenekar muzsikája nyitotta meg. Nélkülözhetetlen eleme az ünnepségnek a néptáncos produkció, melyben az Alba Regia Táncegyüttes Senior csoportja, és mellettük vidéki senior együttesek táncosai is közreműködtek. Itt volt az Ágról Ágra Táncegyüttes, a CSÖTE Csepel, a Litér Szárazág Csoport, a ráckevei Rőzse Táncegyüttes, valamint a Vasas Művészegyüttes Tánckarának Obsitos csoportja.
Az ünnepségen Földi Zoltán, Felsőváros önkormányzati képviselője mondott köszöntőt. A képviselő elsőként dr. Cser-Palkovics András polgármester üdvözletét tolmácsolta, aki betegség miatt sajnos nem tudott részt venni az ünnepségen.
Földi Zoltán emlékeztetett arra, hogy a piaci árusítás különleges életforma volt, amely nem nélkülözte a jó ízlés határán belüli csípős nyelvet sem, illetve mindazt a sózott vidámságot, ami a mindennapok feladatainak, gondjainak az „elfogyasztásához” kellett. „Itt ma a Katalinokat köszöntjük, s megemlékezünk városunk egy híres és szeretett Katalinjáról is.(…) Hinnünk kell elődeinkben, akiknek életét a szeretet, a szépség, a jóság és az igazsághoz való ragaszkodás határozta meg, vagyis az emberi, jó szándékú, segítséget nyújtó és örömöt okozó magatartás, az igazán értékes tartalommal bíró míves forma. Kati néni szobrának megsimításakor mindig érezzük a bölcs szobor sugalmát, titkát, hogy az élet szabad akarat, helytállás, kötelesség, cselekvés, odaadás, megértés, részvét és könyörületesség. A nappalok és az éjszakák váltakozásával leírható, forgandó időt pedig meg kell különböztetni a pillanatoktól, amikor a saját életünket éljük, mert a szeretet, a tisztelet mindenkor előtte jár az időnek. Összegezve: tiszteld e teremtett világot, hited az eget fürkéssze, miközben a földön járj!”
A köszöntőt követően Földi Zoltán Vargha Tamással, Székesfehérvár országgyűlési képviselőjével közösen helyezte el a város csokrát Kati néni szobránál, majd egy-egy szál virággal kedveskedtek az ünneplő tömeg hölgytagjainak. Ezután a Hagyományos Piacokért Egyesület és a Fehérvári Polgárok Egyesülete zsíros kenyérrel, forralt borral, meleg teával, almával és hagyományos felsővárosi savanyú káposztával kínálta a résztvevőket.
A Liszt Ferenc utcából a néptánccsoportok és a muzsikusok átvonultak a Felsővárosi Közösségi Házba, ahol Katalin-napi bállal folytatódott az ünnep.