-
Szedreskerti lakossági fórum
Kedden este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában tartottak lakossági fórumot a Szedreskerti lakónegyedben élőknek, ahol dr. Kovács Zsoltné és Szontaghné Kovács Erika önkormányzati képviselők várták a lakókat. Szó volt arról, hogy mi lesz a sorsa a volt Szedreskerti bölcsőde épületének, a buszközlekedésről, az új parkolók építéséről és arról is, hogy jövőre "épül" egy olyan része a Kríziskezelőnek, ahova akár ittasan is bemehetnek a hajléktalanok.
2024.11.26. -
Van kiút a bántalmazásból!
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ, valamint a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ szervezésében tartottak a gyermekekkel foglalkozó szakemberek számára konferenciát kedden. Az érdeklődők nagy száma mutatja, valós problémáról van szó, amelynek kezelésében a jelzőrendszer résztvevőinek folyamatos kommunikációja nagyon sokat segíthet.
2024.11.26. -
A digitális világ veszélyei
Az okostelefon függőség veszélyire hívja fel a diákok figyelmét az iGenerációért Egyesület. Az előadássorozatot az Arconic Alapítványa is támogatja. A vállalás szerint összesen 8 iskolában 70 előadást kell teljesíteniük az egyesüket tagjainak.
2024.11.26. -
Átadták az ösztöndíjakat
A Városháza Dísztermében rendezett ünnepség keretében adták át az Alba Regia tanulmányi ösztöndíjakat. Ebben a tanulmányi félévben összesen 58 fiatal tanulmányait támogatja Székesfehérvár Önkormányzata.
2024.11.25.
Hajléktalan-helyzet - rendszeresen ellenőrzik a Skála környéki utcákat és tereket
Szabó-Bakos Györgyné elmondta, hogy a Panorama Office-tól a Radnóti térig terjedő terület, illetve a József utca és a Rákóczi út környéke annak a hajléktalan-csoportnak a kedvenc tartózkodási helye, akik miatt sokan panaszkodnak a környéken.
"Naponta kapom a telefonhívásokat, e-maileket és messenger üzeneteket a környéken élő családoktól, így már hetek óta ezzel a témával foglalkozom. A rendőrség, a Kríziskezelő Központ és a közterület-felügyelet bevonásával próbáljuk felszámolni ezt az állapotot. Tisztában vagyunk azzal is, hogy ez nem csak a mi városrészünk problémája. Rendszeres ellenőrzésekkel próbáljuk elküldeni az itt tartózkodó hajléktalanokat és felajánlani számukra a Kríziskezelő Központ segítségét. Mindent meg fogunk tenni azért, hogy a dolgozó, gyereket nevelő családok normális életet élhessenek a városrészben" - fogalmazott Szabó-Bakos Györgyné.
A környéken élőket a hangoskodás mellett elsősorban az zavarja, hogy a lépcsőházak előtti padok alatt rengeteg a szemét, az eldobált és összetört üveg, valamint számos esetben oda is piszkítanak a bódult állapotban lévő emberek.
Zsabka Attila, a Kríziskezelő Központ vezetője elmondta, a klasszikus utcai szociális munkához tartozik, hogy amikor bejelentik egy új hajléktalan feltűnését a városban, akkor kollégáival megpróbálják elérni, hogy jöjjön be az intézményükbe, ahol minden segítséget megkaphat a normális emberi élethez. "Van olyan, hogy minden erre való kísérlet kudarcot vall, akkor helybe visszük a segítséget, például a teajáratok novembertől március végéig minden hétköznap este szendvicset, teát visznek a kint éjszakázóknak. A tapasztalat az, hogy a hajléktalanok többsége annak ellenére sem megy be az intézményünkbe, hogy próbálunk nekik szolgáltatásokat felajánlani. Azt a 15-20 embert, akik itt élnek a Skála környékén, gyakorlatilag név szerint ismerjük, velük finoman foglamazva is sok probléma van annak ellenére, hogy mindenki - a rendőrség, a közterületfelügyelet, a polgárőrség és a Kríziskezelő is - teszi a dolgát."- mondta el a Kríziskezelő Központ vezetője.
A bejáráson ugyanakkor volt olyan hajléktalan, aki elfogadta a segítséget, hogy megpróbálja rendbe szedni az életét: őt a Kríziskezelő Központ autójával a központba szállították, ahol ebéd és tisztálkodási lehetőség várja.
"Sajnos a lakosság számára nem mindig látszanak ezek az erőfeszítések. A büntetés sok esetben nem megoldás, van akinek számos szabálysértési ügye van folyamatban és lehet, hogy pár hónap múlva beviszik a börtönbe 3-4 hónapra, de ez sem érdekli: kijön és folytatja ugyanazt az életformát." - tette hozzá Zsabka Attila, aki elmondta, az a tapasztalat, hogy a nyár végével, a hűvösebb éjszakák beköszöntével azért már egyre többen mennek be éjszakára a Kríziskezelő Központba.